Ugunsdzēsēji un brīvprātīgie Inčukalnā no noslīkšanas purvā izglābj zirgus

6 komentāri

Bērni un pusaudži bieži vien domā savādāk nekā pieaugušie un tāpēc bieži vien sastrādā visādas blēņas vai iekuļas nepatikšanās. Tāpat noticis arī vakar, kad divas meitenes izlēmušas iet pa īsāko ceļu. Pēc tam glābšanas dienestā saņemts izsaukums par purvā iegrimušiem zirgiem.

Pēc izjādes ar ģimenei piederošajiem zirgiem, divas jaunas meitenes ar saviem mīluļiem pie pavadas, devās mājās – lai mājupceļā nebūtu jāmet lieks līkums, bērni nolūkojuši līdzenu pļavu un izlēmuši to šķērsot – nevainīgā paskata lauks izrādījies pamatīgs purvs, un izjādes zirgi, iegrimuši līdz ceļiem, nespēja vairs izkustēties – apkārtējie nekavējoties saukuši Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, kuri ziņu nodeva tālāk kolēģiem.

Ieraugot abus cietušos dzīvniekos, pieņemt pareizo lēmumu tālākai darbībai palīdzēja tieši brīvprātīgie ugunsdzēsēji – šiem glābšanas darbiem bija nepieciešamas specifiskas zināšanas. Glābēji sprieda, ka nekustīgi guļot slapjā un aukstā purvājā, vislielākais drauds dzīvniekam ir vienkārši nosalt.

Foto: Inčukalna brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība

Notikuma vietā strādāja trīs ugunsdzēsēji no Valsts dienesta, un četri no brīvprātīgo biedrības – izmantojot specifiskus trošu izstrādājumus, glābēji uzmanīgi izplānoja, kuru zirga ķermeņa daļu būtu jāapsien.

Nepilnas pusotras stundas laikā zirgus izdevās veiksmīgi izglābt, un šo gadījumu glābēji atcerēsies vēl ilgu laiku. Dzīvniekus, pēc izcelšanas no purva, nodeva saimnieku rokās.

6 komentāri