Ugunsdzēsēji dodas glābt nelaimē nonākušus spāņu tūristus… Pēcāk izrādās, ka viss bijis joks

2 komentāri

Otrdien, 14. augustā, ugunsdzēsēji steidzās uz Lilastes ezeru, kur seši cilvēki bija devušies izbraukumā ar laivām un iekrituši ezerā.

Glābēji cietušos nogādāja krastā, taču laivu nomu darbiniece pamanīja, ka drošībā nokļuvušie tūristi nemaz nav uztraukušies un jūtas izklaidēti. Kā atklājās pēc brīža, glābēji iztraucējuši tūristiem uzfilmēt iepriekš iestudētu nelaimes gadījuma scenāriju.

Ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) vasaras laikā bieži saņem izsaukumus, kuros smagi cieš vai iet bojā ūdens izpriecu baudītāji. Otrdienas izsaukums ugunsdzēsējiem liecināja par nopietnām briesmām. Uztraukta sieviete zvanīja un ziņoja par cilvēkiem, kuri izkrituši no laivām un paši saviem spēkiem nespēj izkļūt krastā. Uz notikuma vietu steidzās arī policija, un operatīvie dienesti bija sagatavojušies nopietnam glābšanas uzdevumam.

Kā informē VUGD Saulkrastu daļas komandiera pienākumu izpildītājs Mārtiņš Mārcis Putniņš, izsaukums uz notikuma vietu saņemts ap plkst. 20.30. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka ūdenī ir apgāzušās divas laivas un redzami cilvēki.

Kopā laivotāji bija septiņi, un visi bija ievērojuši drošības pasākumus, uzvelkot ūdens vestes.

“Lietus dēļ, visticamāk, būtu bijis auksts ūdens. Ja ilgstoši atrastos ūdenī, tad varētu būt problēmas. Tā kā kolēģi nostrādāja ļoti operatīvi, tad viss notika laikus. Ar laivas palīdzību seši cilvēki tika nogādāti krastā, bija vēl trešā laiva, kas palīdzēja cilvēkiem, kuri paši saviem spēkiem tika krastā,” min Putniņš.

Atgriežoties uz sauszemes, spāņu tūristus sagaidīja laivu nomas darbiniece, kura, ieraugot klaigājošus cilvēkus ūdenī, pamatīgi uztraucās. Tiesa, brīdi pirms izbraukšanas kundze novēroja, ka tūristi uzvedušies izklaidīgi.

“Trīs pie manis bija pienākuši un paņēma trīs laivas. Paņēma sākumā sešas vestes, pēc tam septīto vesti, paņēma airus. Pēc tam es dzirdēju kliedzienus – “Latvija, Latvija!” Klienti jau sāka uz viņiem bļaut,” stāsta laivu nomas darbiniece.

Spāņi, kārtīgi izbļaustījušies līdzi paņemtās kameras priekšā, sakāpa laivā. Kundze nostājās uz laipas un vēroja prombraucējus. Pavisam ātri viena no laivām ūdenī atradās augšpēdus.

Izrādās, ka nedaudz iedzērušie tūristi vadījās pēc iepriekš izplānota scenārija. Sieviete saprata, ka pieaugušie vīrieši, tā teikt, “spēlējas”, taču laivas atradās tālu no krasta, tāpēc sieviete izlēma neriskēt ar nelaimes gadījumu un “ballīti” apturēt.

Simulēt ekstremālus apstākļus un mākslīgi glābties no noslīkšanas tūristiem šķita labi izdevies joks. Nokārtojot formalitātes ar operatīvajiem dienestiem un sagaidot viņu aizbraukšanu, vīrieši steidza atvainoties kundzei. Pēc tam samaksāja deviņus eiro par laivu nomu.

Tiesa, laivas kungi nevīžoja atdot atpakaļ saimniecei – to nācās nokārtot glābējiem, kā arī viens no airiem izklaides gaitā tika nedaudz apskādēts.

Laivu nomas darbiniece bija diezgan dusmīga, jo, skatoties uz smaidīgajām tūristu sejām, nesaprata izklaides mērķi. Šodien darbs norit kā ierasts, taču nākamreiz, kad nedaudz iereibusi kompānija lūgs pavizināties ar laivām, iespējams, tas tiks liegts.

 

2 komentāri