“Tur bija pāris soļi no nopietnas traģēdijas”; bērni Ķengaragā viens otram šauj ar pirotehniku

15 komentāri
“Tur bija pāris soļi no nopietnas traģēdijas”; bērni Ķengaragā viens otram šauj ar pirotehniku
EKRĀNUZŅĒNUMS

Pārdrošu bērnu bariņš trešdien pamanīts Rīgā, Prūšu ielā, piecpadsmitā nama pagalmā. Mazie sarīkojuši šaudīšanos ar petardēm un, mērķtiecīgi tēmējot vienam uz otru, mēģinājuši trāpīt galvas apvidū vai pa ķermeni.

Bīstamā izklaide pievērsusi apkārtējo uzmanību, daži ķērušies pie mobilajiem tālruņiem, lai redzēto iemūžinātu, citi tomēr centušies šaudīšanos apturēt.

“Es viņiem teicu, zēni, jūs nepaspēsiet aizskriet, tā petarde jūs panāks! Nekas mums nebūs, tāda bija atruna. Es saku, ka nedrīkst tā darīt. Pēc tam viņi uz turieni aizskrēja, pēc tam uz turieni, beigās aizbēga. Viens bija liels puisis, vecāks par pārējiem, aptuveni divpadsmit, trīspadsmit gadus vecs. Bet pārējiem zēniem ir ap kādiem 10 gadiem,” stāsta notikušā aculieciniece Ņina.

Tīņi beidza izklaidēties tikai tad, kad visas petardes bija tukšas. Jaunieši noteikti neapzinājās, kādas sekas būtu, ja kāds no ugunīgajiem šāviņiem sasniegtu galamērķi.

“Tur bija pāris soļi no nopietnas traģēdijas, jo bērni izskatās pietiekami nelieli, un tas apdraudējums var būt ļoti nopietns ar sekām visam mūžam. Lai arī tās raķetes neizskatās spēcīgas, bet jebkura trauma, kas ir acīs vai sejā, var atstāt neglābjamas sekas visam mūžam,” video redzēto raksturo Mikroķirurģijas centra izpilddirektors Jānis Bendiks.

Paši bērni pirotehniku iegādāties nevar, – likums to neļauj. Pie aizliegtajām precēm zēni, iespējams, tikuši vai nu ar kāda pilngadīga drauga palīdzību, vai atraduši neizšautas petardes no pagājušajiem svētiem. Aculieciniece Ņina piebilst, ka tie paši jaunieši ar uguņošanu Prūšu ielas apkaimē nodarbojas ne pirmo reizi.

“Es rājos uz viņiem, kaimiņiene rājas uz viņiem, mēģinājām pa labam sarunāt, bet viņi vienalga turpina. Apkārt mājai skraida. Viņi ir no 65. vidusskolas, tepat netālu no šejienes,” saka notikumu aculieciniece.

Vietējie ir izbrīnīti un nesaprot, kur skatās bērnu vecāki, kādēļ neaudzina, nepieskata un nestāsta par iespējamajiem riskiem. Ārsti atzīst, arī valstiskā līmenī ir darīts nepietiekami.

15 komentāri