Traģēdija Slokas karjerā: bojāgājušie akvalangisti, visticamāk, pēdējās dzīves minūtes pavadījuši, cenšoties izlauzties cauri ledum

4 komentāri

Vairāku dienu garumā noritēja glābšanas darbi Slokas karjerā, kur pēc niršanas zem ledus bez pēdām pazuduši divi cilvēki, – kāda sieviete un vīrietis. Patlaban raidījuma “Degpunktā” aptaujātie niršanas eksperti atzīst, – visticamāk, bojāgājušie akvalangisti pārkāpuši drošības noteikumus.

Lai arī, šķiet, nirēju tik iecienītais Slokas karjers nemaz nav tik liels, lai atrastu abus tajā pazudušos nirējus, glābējiem bija nepieciešamas četras dienas. To laikā vīri kopā ar brīvprātīgajiem palīgiem centimetru pa centimetram rūpīgi pārmeklējuši lielāko šīs ūdenstilpes daļu.

Kopumā ezera ledū nirēju vajadzībām izzāģēti aptuveni 40 āliņģi. Trīsdesmit no tiem izmantoti, taču to apkārtnē pazudušie nirēji tā arī nav atrasti.

Svētdien, kad gaisa temperatūra pakāpusies nedaudz virs nulles, nokususi lielākā sniega daļa, kas klājusi karjera ledu, un vīriem atklājies daudz skaidrāks skats uz to, ko slēpj ūdeņi.

Zem ledus devušies divi glābēji, kuri norādītajā vietā atraduši bojāgājušo nirēju, savukārt aptuveni trīs metru attālumā atrastas arī otra pazudušā mirstīgās atliekas.

Foto

 

Glābēji pieļauj, ka nelaime notikusi, jo abi, neskatoties uz to, ka līdz paņēmuši kompasus, zem ledus zaudējuši orientēšanās spējas un nav paspējuši laikus atrast āliņģi netālu no stāvvietas, kur devās ūdenī.

Neoficiāli avoti vēsta, ka bojāgājušie pēdējās dzīves minūtes pavadījuši, cenšoties izlauzties cauri aptuveni 10 centimetrus biezajam ledus slānim, taču acīmredzot tas izrādījies pārāk biezs.

Raidījuma “Degpunktā” uzrunātie niršanas instruktori ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi norāda, ka vismaz šobrīd zināmie fakti liecina tikai par to, ka notikušais ir rezultāts tam, ka abi rupji pārkāpuši elementārus drošības noteikumus.

Tāpat instruktore norāda, ka pirms niršanas zem ledus parasti pieņemts notīrīt sniegu no ledus virsmas aptuveni tādā attālumā, kā paredzēts nirt, lai jau, atrodoties zem ūdens, būtu skaidri saprotamas robežas un no ārpuses ieplūstošā gaisma palīdzētu orientēties. Taču nekas no šādām papildu darbībām nevar atsvērt to, ka nirējam obligāti ir jābūt sasaistē ar krastā esošu cilvēku.

Diemžēl šis traģiskais notikums ir skaidrs piemērs tam, kādēļ dažādām bīstamām nodarbēm ir skaidri definēti likumi un noteikumi.

Šobrīd Jūrmalas policisti ir ierosinājuši kriminālprocesu par noziegumu pret personas veselību, un abu bojāgājušo mirstīgās atliekas ir nosūtītas tiesu medicīnas ekspertiem. Tālākās izmeklēšanas gaitā tiks noskaidroti precīzi šī nelaimes gadījuma apstākļu un iemesli.
4 komentāri