Traģēdija 18. novembra vakarā: Daugavas ledainajos ūdeņos iekrituši divi pusaudži

4 komentāri
Traģēdija 18. novembra vakarā: Daugavas ledainajos ūdeņos iekrituši divi pusaudži
DEGPUNKTĀ

Pirmdien, 18. novembrī, vēl neskaidros apstākļos Andrejostā ledainajos Daugavas ūdeņos nonākuši divi pusaudži.

Galvaspilsētā dežurējošie policisti un glābēji izsaukumu uz notikuma vietu saņēmuši pirms plkst. 23.00.

Neilgi pēc svētku salūta Andrejsalā risinās dramatiski notikumi. Ledainajā ūdenī iegāžas divi pusaudži – kāds septiņpadsmit gadus vecs jauneklis un meitene.

Kā informē Rīgas pašvaldības policija, tajā brīdī Daugavā atradās divas likumsargu laivas, kas līdz tam brīdim nodrošinājušas sabiedrisko kārtību un kuģošanas satiksmes slēgšanu saistībā ar 18. novembra pasākumiem krastmalā. Līdz ar to likumsargu laivas atradušās tuvu notikuma vietai.

Lēni slīdot pa viļņiem, policisti centušies saprast, kur meklējami cietušie, kad negaidīti tumsā atskanējis kliedziens. Tas nācis aptuveni no vietas, kur Rīgas kanāls ietek Daugavā.

Pēc mirkļa policisti Daugavas ūdeņos pamanījuši meiteni, kura bija pieķērusies pie kādas riepas. Glābšanas operācijā likumsargiem meiteni izdevās glābt. Meitene nodota mediķiem.

Savukārt otru personu policistiem neizdevās atrasts. Otrdien rīta agrumā Andrejostā turpinājās otra traģēdijā iesaistītā pusaudža meklēšana.

Plašāk par glābšanas operāciju skatieties “Degpunktā” sižetā!

Pieteikumu veikt meklēšanas operāciju Daugavas akvatorijā brīvprātīgo organizācija “Bezvests.lv” saņēma naktī uz otrdienu, īsi pirms plkst. 3.00. Tuvinieki izstāstīja, kur aptuveni meklējams noslīkušais, un otrdienas rītā pie Andrejostas parādījās pirmās ugunsdzēsēju un brīvprātīgo meklētāju laivas.

Darbiem pieteicās astoņi brīvprātīgie. Šoreiz operācijai organizācijas pārstāvji piesaistīja tikai speciāli mācītus cilvēkus ar peldēšanas un niršanas zināšanām. Augstās temperatūras un sliktās redzamības dēļ, ūdenslīdējiem nācās pielāgoties apstākļiem un ik pa laikam mainīties. Nirēju darbu koordinēja zemūdens kameras operators, kurš atrādās laivā un pētīja akvatorijas gultni. Pēc neilga brīža kameras monitorā parādījās aizdomīgs siluets.

Puiša mirstīgas atliekas glābšanas dienesta ūdenslīdēji nogādāja krastā, un turpmāko darbu notikuma vieta pārņēma policisti. Uz vietas bija arī mirušā puiša bēdu māktie piederīgie. Pašlaik informācija par šo traģisku atgadījumu ir skopa. Notikušajai traģēdijai skaidrojumu meklēs policijas eksperti.

Plašāk par meklēšanas darbiem skatieties “Degpunktā” sižetā!