Tikko iznāca no cietuma un… Traģiska avārija Limbažu pusē laupa vīrieša dzīvību

3 komentāri
Tikko iznāca no cietuma un… Traģiska avārija Limbažu pusē laupa vīrieša dzīvību
Ekrānšāviņš / Degpunktā

Naktī uz ceturtdienu, 2. augustu, Limbažu pusē notikusi traģiska avārija. Turklāt cilvēks, kurš bijis automašīnai pie stūres, palīdzību tā arī nav sagaidījis, jo negadījumu neviens nav redzējis vai dzirdējis.

Nakts vidū pa zemes ceļu, kas ved Limbažu virzienā, mājup no ugunsgrēka kūdras purvā devušies vietējie brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Vīri bijuši pirmie, kuri netālu no Viļķenes robežas pamanīja ceļmalas kokā avarējušo “Subaru Forester”. Plkst. 2.05 aculiecinieki par redzēto ziņojuši 112, bet jau tobrīd bijis skaidrs, ka vienīgo auto esošo cilvēku, kādu aptuveni 60 gadus vecu vīru, vairs neizdosies glābt. Lai arī netālu no nelaimes vietas ir vairākas privātmājas, vietējie visi kā viens apgalvo, ka nav pat dzirdējuši sadursmes radītu troksni un viņiem šausminošā ainava atklājusies, vien tuvojoties rītausmai, kad ļaudis cēlušies uz darbu.

“Mašīna bija kokā iekšā… Visa priekša bija saārdīta,” stāsta kāds vietējais iedzīvotājs.

Tie, kuri rītausmā redzējuši avārijas vietu, pieļauj, ka negadījums noticis, jo “Subaru” vadītājs pārsniedzis ātrumu un, no asfalta nobraucot uz grants ceļa, zaudējis kontroli pār braucamrīku. Vēl rīta pusē līdz pat kokam esot bijušas redzamas skaidras, četru riepu atstātas pēdas, kas liek domāt, ka auto šo ceļu mērojis sānslīdē. Vietējie atklāj, ka avārijā bojāgājušais ir kāds vietējiem labi pazīstams vīrs, kurš šai pusē gan redzēts visai neregulāri.

“Būtu nākamā gada 18. februārī palikuši 60 gadu. Viņš lielāko mūža daļu ir nosēdējis cietumā. Tikko iznāca. Varbūt ir nedaudz vairāk kā mēnesis, kad viņš iznāca laukā. Viņš ir tāds afērists, ka otru tādu jūs neatradīsiet. Viņš visu ko māk. Māk smuki izrunāt un izstāstīt. Tagad viņam arī noteikti nebija ne tiesības, nekas. Braukt brauca, tas viņam patika. Un zagt arī viņam patika,” stāsta kāda vietējā iedzīvotāja.

Raksturojot bojāgājušo, vietējie atklāj veselu lērumu visai neparastu faktu, tostarp vīram bijusi izcila atmiņa, un viņš mēdzis no cietuma zvanīt novadniekiem, lai tos apsveiktu dzimšanas dienās. Jau iznākot no ieslodzījuma vietas, teicis, ka uz rudens pusi plāno doties atpakaļ. Pēdējo reizi viņš aiz restēm nokļuvis, jo it kā nozadzis milzīgu, dzeltenu ceļu būvnieku traktoru. Vietējās pagasta pārvaldes vadītāja neslēpj, ka arī viņa bijusi informēta par šādu pagasta iedzīvotāju, taču iepazīties tā arī nav izdevies. Vien trešdien dažas stundas pirms nelaimes pagasta pārvaldes vadītāja ievērojusi, sirmo vīru dodamies prom no veikaliņa turpat Viļķenes centrā.

Viļķenes pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Eglīte norāda: “Cik es zinu, vairākus gadus ir pavadījis ieslodzījuma vietā. Vietējiem, cik es saprotu, neko nebija tādu nodarījis.”

Šobrīd par traģisko avāriju ierosināta krimināllieta un policija skaidro, kādi tad ir notikušā patiesie iemesli un to, vai šoferis pirms sēšanās pie stūres bija lietojis kādas grādīgas dziras.

3 komentāri