“Tētim un mammai iespieda kājas un vēderu!” Ģimenes treileri saplacina milzīgs koks

1 komentārs
“Tētim un mammai iespieda kājas un vēderu!” Ģimenes treileri saplacina milzīgs koks

Feldmaņu ģimenei Zosēnu pagastā nepieciešams atbalsts. Pēc postošā negaisa, kas pirms divām dienām plosījās daudzviet Latvijā, ģimenes vecāki nonākuši slimnīcā. Viņiem uzgāzies milzu koks, un šī nebūt nav pirmā reize, kad Feldmaņus piemeklē pamatīgs posts.

Pirms 12 gadiem raidījums “Degpunktā” vēstīja par traģisku negadījumu Zosēnu pagastā, kad apkārtnē ieredzētā Feldmaņu ģimene postošā ugunsgrēkā palika bez mājām. Toreiz sabiedrība aktīvi nāca talkā Feldmaņiem – saziedoja mantas un naudas līdzekļus. Jaunai mājai gan nepietika, bet ģimene no pagasta bija dabūjusi dzīvokli un saimniecību vasarā cerēja pieskatīt, nakšņojot kādā treilerī vai pagaidu mājā līdzās krāsmatām. Palīgā saucienu toreiz sadzirdēja divi motobrālības “Brīvie vanagi” biedri un sarūpēja treileri.

Treileris toreiz no Rīgas vairāk nekā 100 kilometrus ceļoja uz Zosēniem pie Feldmaņiem, kas tobrīd mitinājās teltī. Pārsteigums toreiz izdevās, un dzīvojamais vagoniņš atrada vietu blakus vecās mājas krāsmatām.

Gāja gadi, mājiņa uz riteņiem kalpoja godam. Vecā nama vietā tika iekopts dārzs, un viss šķita iet savu gaitu, – līdz otrdienas naktī Solvitu un Uldi piemeklēja jauns, vēl smagāks pārbaudījums. Rokeru dāvinātajam treilerim vētras laikā uzgāzās milzu kļava. Vīrietis un sieviete nonāca slazdā, un pašiem arī bija jācīnās par savu dzīvību.

“Kad vecāki jau bija devušies pie miera, lielā kļava uzgāzās tieši vagoniņam virsū. Tētim un mammai iespieda kājas un vēderu. Mamma nevarēja saviem spēkiem izkļūt ārā, bet tētis divas stundas mocījās ar to koku, lai dabūtu ārā kājas. Kad izkļuva ārā, rāpus bija aizrāpojis līdz kaimiņam, lai piezvanītu glābējiem,” stāsta cietušo dēls Mairis.

Pēc notikušā Mairis runājis ar tēti un secinājuši, – ja ģimenes galva, kā ierasts, būtu sēdējis uz ķeblīša treilera galā, viņa vairs nebūtu starp dzīvajiem.

Kāpēc koks lūzis, ģimene šobrīd var tikai spekulēt. Ir aizdomas, ka tajā iespēris zibens, bet tikpat labi varbūt kļavas mūžs gājis uz beigām.

Kamēr vecāki atkopjas slimnīcā, Mairis nolēmis savest visu kārtībā, lai mammai un tētim patīkamāka atgriešanās saimniecībā. Sakopta vide tomēr palīdz ātrāk atveseļoties. Taču, lai nopirktu jaunu vagoniņu, ģimenei līdzekļu nepietiek un lielus resursus prasīs arī ārstēšanās.

Mairis ir pārliecināts, ka neatkarīgi no likstām vecāki gribēs palikt dzimtajā zemē un turpināt saimniekot. Solvitu un Uldi saimniecībā gaida vistas, truši un nesen izšķīlušies zosulēni.

Organizācija “Pēc ugunsgrēka”, kas palīdz dažādās likstās cietušām ģimenēm, atvērusi labdarības tālruni ar mērķi palīdzēt Feldmaņiem.

Viens zvans uz numuru 90067088 izmaksā 1,42 eiro. Savukārt, zvanot uz  numuru 90006860, iespējams ziedot 4,27 eiro. Līdzekļus var ziedot arī uz Maira privāto kontu LV91HABA0551015455911. Tāpat ģimene būs bezgala pateicīga, ja kādam ir iespēja ziedot dzīvojamo vagoniņu.