Terors 40 gadu garumā – nelīdzsvarots vīrietis Ogrē ar savām iedomām par radiāciju pakļauj briesmām kaimiņus

4 komentāri
Terors 40 gadu garumā – nelīdzsvarots vīrietis Ogrē ar savām iedomām par radiāciju pakļauj briesmām kaimiņus
Foto: Ekrānuzņēmums

Kāda vīrieša uzvedība Ogrē kaimiņus novedusi līdz izmisumam un reālām bailēm par savu un apkārtējo dzīvībām. Viņa iedomas par mistisku radiāciju citos dzīvokļos liek darīt visu iespējamo, lai mitekļus iznīcinātu.

40 gadus dzīvojot blakus garīgi nelīdzsvarotam cilvēkam, kas savu iedomu dēļ pakļauj briesmām apkārtējos, diemžēl jāmāk pieņem reālā situācija un jāsamierinās ar notiekošo. Vēl, protams, var mainīt dzīves vietu un bēgt kur kājas nes. Daudz citu cerīgu risinājumu Ogrē, Rīgas ielā 6, dzīvojošie neredz. Pirmā stāva kaimiņš trešdien atkal sarīkojis “izrādi”, kas apstiprina bīstamību uzturēties viņa tuvumā.

“Neatvēra durvis, sāka tās lauzt un viņš ņēma un aizdedzināja tur visu. Viņš tā var gāzi uzspridzināt, visu ko grib. Dzīvojam kā uz pulvera mucas,” saka Vanda, kura satraucas par mazbērniem.

Kāds no kaimiņiem izsaucis policiju, jo vīrietis savā dzīvoklī ārdījies. Bija nepieciešams piesaistīt ugunsdzēsēju palīdzību, lai atlauztu kunga dzīvokļa durvis, taču pēcāk, tā teikt, sākās glābēju ķircināšana. Trokšņotājs parādījās uz balkona un lūdza durvis neizsist, jo tūdaļ iznākšot ārā. Tomēr tā vietā viņš paņēma degšķidrumu, aplēja ar to savu dīvānu un pielaida tam uguni. Dzīvokli vīrietis pameta vien ar ugunsdzēsēju palīdzību, kuri viņu izcēla pa logu.

“Ļoti baidos, ļoti. Vārdu nav kā es baidos. Cilvēks slims, es tā saprotu, ka viņam ir šizofrēnija. Nevar zināt, ko no viņa var sagaidīt. Ne tikai es, bet visi mēs,” saka cita kaimiņiene.

“Mēs ar viņu cīnījāmies jau tad, kad viņš nodarbojās ar pornogrāfiju. Tas vēl bija tad, kad mani bērni bija maziņi. Pēc tam cīnījāmies, kad viņš dzina kandžu. Šeit dzērāji bija un pēc tam narkomāni. Īsāk sakot, visu laiku cīnījāmies, bet neviens nekādus mērus nepieņēma,” stāsta Vanda.

Neierobežojoties ar iedzērāju kompāniju, vīrietis aicinājis pie sevis bērnus skatīties filmas, tādēļ melno darbu saraksts ir plaša spektra un bez gala garš. “Slims cilvēks dzīvo. Tagad tiesvedība pret viņu ierosināta, jo kaimiņienei durvis sacirta. Viņam likās, ka no turienes nāk radiācija. Korķus skrūvēja ārā. Principā nodarbojās ar ne ļoti labām lietām,” atklāj Vanda.

“Cieta manas durvis. Es paspēju pēdējā mirklī tās aizvērt. Viņš ar cirvi metās virsū un bļāva, ka nositīs. Labi, ka paspēju aizvērt durvis, jo varēja būt savādāk,” norāda incidentā iesaistītā kaimiņiene. “Vajag mainīt likumus. Normāliem cilvēkiem ir grūti dzīvot šādos apstākļos. Viņu vajag ārstēt. Viņš nav ārstējies un dzēris zāles. Nav tās arī pircis, tā cilvēki runā. Tā viņš mierīgi dzīvo un var sastrādāt ko vien vēlas. Mēs esam neaizsargāti. Saprotiet, neaizsargāti. Viņš šeit ir pierakstīts, par dzīvokli maksā un ar viņu izdarīt neko nevar, jo nav tāda likuma.”

Pirmā stāva kāpņu telpā arī tagad mētājas tukšā šļirce. Par mazu mierinājumu šīs mājas iedzīvotājiem kalpo tas, ka pagaidām 66 gadus vecais vīrietis ievietots psihoneiroloģiskajā slimnīcā. Tomēr ikviens šeit zina, ka tas nebūs uz ilgu laiku.
4 komentāri