Tehnikumā Rīgā jaunietei uz galvas uzkrīt apmetums. Direktore atzīst, ka tā vienkārši reizēm gadās

Pievienot komentāru
Tehnikumā Rīgā jaunietei uz galvas uzkrīt apmetums. Direktore atzīst, ka tā vienkārši reizēm gadās

7. maijā Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā kādai jaunietei uz galvas vienā no auditorijām uzkrita apmetums.

“Gribu pateikt paldies klases audzinātājai, kura izrādīja patiesu interesi par meiteni un par situāciju,” stāsta tehnikuma audzēkņa mamma.

Viņu pārsteidzot tas, ka uz vietas neesot bijusi direktores, kā arī nodaļas vadītāja neesot izrādījusi interesi un neapjautājās audzēkņiem, kā viņi jūtas pēc notikušā.

Savukārt skolotāja piedāvājusi meitenei medicīnisku palīdzību, bet tas nemaina lietas būtību, atceroties traģisko “Maxima” sagrūšanas gadījumu Zolitūdē. Turpmāk skolnieki mācīsies, bailīgi pametot skatu virs galvas, un būtībā tas šobrīd jau arī notiekot.

Skolas direktore atzīst – incidents ir nepatīkams, bet viņa todien nav bijusi darbā, tāpēc šādām reizēm arī pārējie kolēģi ir instruēti, kā rīkoties konkrētā situācijā, un tas arī ticis darīts.

Maija Vanaga
Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma direktore

Es nevarētu viņu nosaukt par apmetumu. Tas drīzāk bija neliels griestu apdares slānītis. [..] Nu, vienkārši gadās, tā gadījās. Tas tiks tagad saremontēts un tiks pārbaudīti griesti. [..] Mistiski tas notika.

Direktore vēlreiz uzsver, ka tik un tā tiks veiktas pārbaudes arī blakus klasēs, lai atkārtoti nepieļautu tamlīdzīgus incidentus.

Tāpat mācību iestādes vadītāja piebilst, ka tehnikumam ir noslēgts līgums ar blakus esošo medicīnas centru, kas sniedz palīdzību, ja gadās kādi ievainojumi mācību procesā. Pārsvarā gan visas traumas ir vieglas, piemēram, studentiem gadās iegriezt pirkstā, darbojoties kokapstrādes darbnīcā.