Komentāri

Taisnākais ceļš ne vienmēr izrādās ātrākais. Tā jāsaka par kādas cienījama vecuma kundzes gājienu pāri ledum no Daugavgrīvas uz Bolderāju.

Pa dienu saulītē pakusušais ledus vakarā vēl nebija paspējis sacietēt, un, lai arī sieviete nav no tām smagākajām, viņa ielūza un piedzīvoja stindzinošu peldi.

Par pārsimts metriem saīsināja ceļu, bet beigu beigās gandrīz gāja bojā. Tā raksturojams 80 gadus vecās kundzes 13. februāra tumšajā stundā veiktais pārgājiens pāri Buļļupes ledum Bolderājā. Sievietei paveicās, ka viņu pamanīja aculiecinieks, kurš savukārt izsauca glābējus. Kundzi izvilka krastā un nodeva mediķiem.

Vietējie iedzīvotāji saka, ka šī vieta nu galīgi nav droša upes šķērsošanai, jo te veidojas straume. “Kurš saprātīgs cilvēks, redzot atklātu ūdeni, tur ies? Kādēļ? Es varu saprast, ka vietās, kur nav tādu izskalojumu, kāds cenšas pāriet pa tīru ledu, nenojaušot, cik tas ir biezs, bet, ja ir atklāts ūdens, kāpēc un kur ir jāiet? Tas ir neprāts,” nesaprašanā palicis vietējais iedzīvotājs Vladimirs.

To, ka vieta pirms tilta ir bīstama dzīvībai, zina teju visi, arī vietējie zemledus makšķernieki, tāpēc copes vietu tie atraduši citur. “Te pirms tilta ir sašaurinājums, tāpēc arī neaizsalst, bet tur tālāk sākas mierīgāka gultne, un makšķernieku visvairāk ir tur. Uz šīs virsmas, protams, ka ir bīstami. Tālāk jau tur, kur ir mežs – tuvāk Buļļiem – tur jā, tur ir droši, jo pamatīgi aizsalst,” turpina Vladimirs.

Vietējie saka – pat ja izliktu brīdinājuma zīmes, diez vai tas kādu potenciālo ledus šķersotāju atturētu. Izpratne par lietu kārtību nerodas no zīmēm, bet gan nākot no audzināšanas. “Bet cik minūtes te var ietaupīt? Nedaudz, pavisam nedaudz. Arī jaunieši te laiku pa laikam skraida pa ledu. Te pat reiz redzēja cilvēki, ka ledus jau bija trausls, bet vīrietis ar mazu bērnu gāja pa upes ledu. It kā gar krastu, bet tik un tā, bērniņš mazs. Bērnam daudz nevajag, turklāt viņš atcerēsies, ka var staigāt pa ledu. Tāds piemērs tiek rādīts,” uzskata vietejā iedzīvotāja Natālija.

Glābēji saka paldies aculieciniekam, kurš nepalika vienaldzīgs un bija aizsācējs pensionāres glābšanas operācijai. Ja nebūtu šī vīrieša, 2018. gada sākuma drūmajai statistikai pievienotos vēl viens upuris.

Lasi vēl