“Tas ir pretīgi!” Sievieti pārsteidz “busiņš”, kas pa Rīgu vadā meža dzīvnieka līķi

5 komentāri
“Tas ir pretīgi!” Sievieti pārsteidz “busiņš”, kas pa Rīgu vadā meža dzīvnieka līķi
EKRĀNUZŅĒMUMS

Pavisam nepatīkams skats Rīgā, Brīvības ielā, pārsteidzis kādu jauno māmiņu, kura pastaigājās pa ceļa malu.

Netālu no sabiedriskā transporta pieturas “Meža skola” ielas malā piestājis kāds pelēkas krāsas apvidus auto ar prāvu piekabi. Turpat ceļa malā stāvēja arī jaunā māmiņa Liene. Viņas uzmanību neviļus piesaistīja spēkrata pārvadātais saturs, un ziņkāre lika automašīnai pieiet tuvāk. Sieviete, ieraugot kravu, ātri vien riebumā atkāpās.

“Tas ir pretīgi, man bija tāds šoks. Kad es gāju garām, man bija jāpaskatās, kāpēc tur tā aizmugurē tās asinis,” stāsta Liene.

Piekabē bija iekrauts sadalīts meža dzīvnieka līķis, bet automašīnas vadītājs nebija parūpējies par nekādu pārsegu, kas nejauko skatu noslēptu no apkārtējo acīm.

“Tajā piekabē iekšā bija nogriezta vai nu brieža, vai nu aļņa galva, es viņus riktīgi neatšķiru. Kaut kāds vēl asiņains gaļas gabals, un kājas priekšējās bija nogrieztas, tieši, kur tie nadziņi ir. Tas viss stāvēja viņam neapklāts ne ar ko,” atminas Liene.

Sieviete izsauca pašvaldības policiju, bet tikmēr pelēkais apvidus auto jau bija aizbraucis. Sieviete policistiem aprakstīja situāciju un nosauca spēkrata numuru. Viņi solīja automašīnu atrast un noskaidrot piekabes saturu.

Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks raidījumam “Degpunktā” stāsta, ka noslaktētā aļņa īpašnieks īsti korekti nerīkojās, taču šādi izrīkoties nav aizliegts.

Par spīti tam, ka nekādi normatīvie akti neaizliedz medniekam šādi pārvadāt savu medījumu, jēlās gaļas pareiza transportēšana nodrošinātu arī tās svaiguma saglabāšanu un nāktu par labu arī pašam noslaktētā aļņa īpašniekam.

Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs brīdina, ka, sākoties medību sezonai, šādi skati uz ielām var gadīties arvien biežāk, tāpēc aicina kolēģus padomāt par savas rīcības sekām.