“Tā kā kāds būtu iesitis ar bomi pa pieri!” Valkas eksplozijas upuris stāsta par piedzīvoto

2 komentāri
“Tā kā kāds būtu iesitis ar bomi pa pieri!” Valkas eksplozijas upuris stāsta par piedzīvoto

Pirmdien, 7.janvārī, Lugažos pie Valkas nograndis gāzes sprādziens. To dzirdējis viss ciems, un likumsakarīgi šādam troksnim ir arī smagas sekas. Cietis kāds vīrietis, un vairāki cilvēki palikuši bez pajumtes.

Lugažu ciemata iedzīvotājs vārdā Valērijs sarunā ar raidījumu “Degpunktā” sāk savu stāstu ar asarām acīs. Pirmdien viņa dzīvoklī notika tas, ko neviens nevarēja paredzēt. Pēcpusdienā vīrietis bija nolēmis pagatavot ēdienu, sagatavojis sviestmaizes un ieslēdzis gāzes plīti, lai uzvārītu ūdeni, bet plīts riņķi palikuši bez liesmas. Valērijs padomājis, ka balonā beigusies gāze. Kungs sācis skrūvēt ārā ventili. Pēc dažām sekundēm dzīvoklī nograndis sprādziens.

“No sākuma nesapratu, kas notiek. Gribēju aizskrūvēt, kur gāzes balonam tā šļauka nāk… Gribēju nomainīt balonu, domāju, ka ir izlietojies, bet izrādījās, ka gāze apakšā bija sastājusies,” stāsta Valērijs.

Istabā kopā ar vīrieti atradusies viņa mamma, bet, p ar laimi, viņa nav cietusi. Daļa ēkas iedzīvotāju no mājas izkļuvuši pašu spēkiem, bet dažiem bija nepieciešama ugunsdzēsēju palīdzība.

No ēkas kopumā evakuēti seši cilvēki.

Glābēji kārtīgi pārmeklējuši visas istabas. Kad noskaidrots, ka citu cietušo nav, no telpām iznesti trīs gāzes baloni. Valērijs sprādzienā guvis vairākus sejas un roku apdegumus.

Eksploziju varēja izprovocēt kāda dzirkstele, kad kungs mēģinājis nomainīt balonu un strādājis ar uzgriežņu atslēgu. Tāpat nav izslēgts, ka dzirkstele radusies, jo Valērijs izmantojis kādu elektroierīci.

Tagad uz kādu laiku Valēriju ar mammu un parējos ēkas iedzīvotājus pašvaldība izmitinājusi pansionātā “Valžkalni”, Ērģemes pagastā. Savukārt negadījuma vietā otrdien viesojušies pārstāvji no pašvaldības un neatkarīgi būveksperti.

Pie mājas atrodams arī gāzes balons, no kura sākusies nelaime. Eksperts norāda, ka tas bijis gandrīz tukšs. Pat ar nelielu vielas koncentrāciju pieticis, lai izpostītu veselu istabu. Ņemot vērā, ka visi četri mājas dzīvokļi ir privatizēti, iedzīvotājiem pašiem būs jāuzņemas atbildība par visiem remonta un sakopšanas darbiem.
2 komentāri