#SvešuBērnuNav: Bērns pazušanas laikā viens pats var aizklīst pat kilometriem tālu

0 Komentāru
#SvešuBērnuNav: Bērns pazušanas laikā viens pats var aizklīst pat kilometriem tālu
Foto: "Degpunktā"

Ikviens, kura ģimenē aug bērni, var iedomāties, kādas sajūtas un domas bērna pazušanas mirkļos pārņem vecākus. Diemžēl vasaras sezonā nav tādas brīvdienas, kad policistiem glābējiem nebūtu jādodas meklēt kādu noklīdušu bērnu.

Lai arī pārsvarā situācijas ir visai paredzamas un pazudušos izdodas uzmeklēt pārdesmit minūšu laikā, uz to nevar paļauties, jo pludmalē pieredzētas arī krietni vien sarežģītākas situācijas un gadījies pat tā, ka mazais atpūtnieks, relatīvi īsā laika sprīdī, viens pats mērojis 3, 4 un pat 5 kilometrus no vietas, kurā pēdējo reizi redzēts.

Lai izvairītos no šādām situācijām, glābēji aicina vecākus ar atvasēm pārrunāt, kā rīkoties gadījumā, ja gadās kur aizmaldīties no pieaugušajiem. Viens no efektīgākajiem veidiem, kā novērst šādas problēmas vēl pirms noticis kas nelāgs, ir bērnam mugurā vilkt spilgtas, labi pamanāmas drēbes, kas izceļas uz apkārtējo fona, neizlaist mazākos no acīm ne uz mirkli un obligāti vienoties par kādu tuvumā esošo ēku vai citu zīmīgu objektu, pie kura tikties gadījumā, ja vienam no otra tomēr gadās noklīst.

Tomēr pludmales smiltiņas un plašumi pie ūdeņiem nebūt nav vienīgā vietas, kurās bērniem gadās noklīst no ģimenes. Koncerti, festivāli, masu pasākumi un citas vietas, kurās vienuviet pulcējas daudz cilvēku. Pat lielveikali ir potenciāls drauds.

Lielveikalos strādājošie nereti sastopas ar noklīdušiem bērniem un apsargi pat tiek īpaši apmācīti darbam ar pazudušajiem.

Tomēr jebkurā gadījumā – apsargi, pārdevēji un līdzcilvēki – ir vien glābšanas riņķis situācijās, kad jau noticis kas nelāgs. Veiksmes atslēga ir censties no šādām situācijām izvairīties.

0 Komentāru