Suntažu iedzīvotājs neizpratnē par policistu rīcību, aizrādot viņam par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu

27 komentāri
Suntažu iedzīvotājs neizpratnē par policistu rīcību, aizrādot viņam par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu
DEGPUNKTĀ

Kāds 35 gadus vecs Suntažu iedzīvotājs un viņa draugi šonedēļ nonākuši nopietnā konfliktā ar policiju par Covid-19 ierobežošanas prasību nepildīšanu, vēsta raidījums “Degpunktā”.

Strīds starp atpūtniekiem un varas pārstāvjiem izvērties pat roku palaišanā. Likumsargi tagad tiek vainoti nepamatotā agresijā.

35 gadus vecais Pēteris no Suntažiem trešdienas vakarā kopā ar vēl diviem draugiem izlēma atpūsties pēc garas un grūtas darba dienas. Nopirkuši šņabja pudeli, vīrieši bija plānojuši to iztukšot lejā pie upītes. Turpat netālu atradās arī trīs likumsargi, kas devās pie viņiem noskaidrot situāciju.

“Mēs bijām aiz tilta, otrā pusē. Gāja trīs policijas kungi – bez maskām. Bija man darba kolēģis noslēpies zem tiltiņa, ne noslēpies, bet aizgāja pačurāt. Viņi [policisti] nāca garām, saka: Ko jūs te darāt? Es saku: Mēs divatā sēžam, iedzeram. Viņi: Jūs zināt, ka divatā nevar sēdēt. Es saku: Nē, divatā var, kāpēc jūs trīs bez maskām? Un viens kā sita, uzreiz iesita man pa kuņģi, uzreiz tepat nokritu. Man pa vēderu nevar sist, jo man ir bruka,” stāsta Pēteris.

Vīrietis ir sašutis par policistu uzvedību. Par spīti tam, ka Pēteris bija rupjš un lietoja lamuvārdus, runājot ar inspektoriem, viņš uzskata, ka fizisku vardarbību lietot neviens nedrīkstēja.

Cietušais apgalvoja, ka viņu situši Ogres novada pašvaldības policijas pārstāvji. Par incidentu raidījums “Degpunktā” interesējās pie priekšnieka, kurš noliedz savu darbinieku iesaisti kautiņā.

“Jums būs jāinteresējas tālāk, pie maniem kolēģiem, kas strādā Valsts policijā. Ja Pēteris neatšķir, jāsaka tā, policistus, pašvaldības policiju no Valsts policijas, tā ir Pētera problēma,” norāda Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis.

Valsts policijas pārstāve apstiprina, ka likumsargi trešdienas vakarā devās Suntažiem, reaģējot uz izsaukumu par kādas ģimenes konfliktu. Policijas pārstāve Gita Gžibovska noliedz, ka kāds no likumsargiem būtu palaidis rokas.

“Ņemot vērā, ka šīs personas neievēroja pulcēšanās aizliegumu, policija ar viņiem veica preventīvas pārrunas. Šobrīd mūsu rīcībā nav informācijas, ka kāds policists pret šīm personām būtu bijis vardarbīgs vai fiziski ietekmējis,” norāda Gžibovska.

Pēterim ir tiesības ar iesniegumu vērsties Iekšējās kontroles birojā, kur pārskatīs policistu rīcību. Vīrietis apgalvo, ka kļuvis rupjš tikai tāpēc, ka likumsargi aizrādīja viņiem par pulcēšanās ierobežojumiem, bet paši nevalkāja pret vīrusu aizsargājošas sejas maskas. Valsts policijas pārstāve Gžibovska saka, ka saskaņā ar mediķu ieteikumiem policistiem pašiem jāizvērtē brīži, kad darba laikā lietot individuālos aizsardzības līdzekļus un kad tas nav nepieciešams.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!