Stopiņu novadā upē atrasts līķis. Tiek pieļauts, ka tās varētu būt pirms pusgada pazuduša vīrieša mirstīgās atliekas

1 komentārs
Stopiņu novadā upē atrasts līķis. Tiek pieļauts, ka tās varētu būt pirms pusgada pazuduša vīrieša mirstīgās atliekas
EKRĀNUZŅĒMUMS

Organizācija “Bezvests.lv” svētdien Stopiņu novadā veica meklēšanu Mazās Juglas upē. Brīvprātīgie ar motorlaivu, speciālo ekipējumu un dronu meklēja vietējā iedzīvotāja Andra Āboliņa mirstīgās atliekas. Vīrietis prombūtnē atradās vairākus mēnešus, taču organizācijas pārstāvji, nezaudējot cerību, turpināja darbu, līdz uzgāja cilvēka ķermeni.

Stopiņu novada iedzīvotājs Andris Āboliņš bezvēsts prombūtnē atradās kopš pagājušā gada decembra sākuma. Piecus mēnešus radinieki dzīvoja neziņā par savu tuvinieku, atrast vīrieti nevarēja nedz policisti, nedz brīvprātīgie no organizācijas ”Bezvests.lv”.

Pirms pazušanas Andris dzīvoja savrupi, un par vīrieti bija zināms visai maz. Bet izšķiroša nozīme bija tieši dzīvesvietas adresei, par ko tuvinieki bija informēti. Upeslejas iela netālu no Mazās Juglas. Tur brīvprātīgie kopā ar likumsargiem arī sākuši meklējumus, pieļaujot, ka noticis nelaimes gadījums vai pašnāvība.

“Meklēšanā mēs izmantojām radio bojas, ar kuru palīdzību tika pētīta un skenēta dzelme. Mēģinājām saskatīt, vai tur varētu būt cilvēks. Pārbaudījām straumi. Veicām ļoti daudzas visdažādākās meklēšanas operācijas un pasākumus. Izmantojām arī dronu, kas fotografēja upi, pārbaudījām, varbūt kaut kur tur ir cilvēks. Mēs meklējām no gaisa, zem ūdens un virs ūdens,” atklāj organizācijas “Bezvests.lv” vadītājs Aleksandrs Faminskis.

Pēc ilgiem meklējumiem brīvprātīgajiem ūdenī tomēr izdevās uziet ko līdzīgu vīrieša siluetam. “Pa visu šo laiku mēs veicām desmit meklēšanas operācijas, un tieši šajā – desmitajā – reizē 17. maijā mēs viņu atradām. Mēs domājam, ka tas ir viņš. Vēl policistiem ir jāveic ekspertīzes, jāsavāc pieradījumi. Katrā ziņā upē mēs atradām cilvēka ķermeni,” norāda organizācijas “Bezvests.lv” vadītājs.

“Es teikšu godīgi, šī bija viena no pēdējām iespējām. Jau daudzi runāja, ka tas ir bezjēdzīgi. Ja cilvēks tiešām būtu bijis ūdenī, tad sen uzpeldētu. Taču mēs tomēr nolēmām vēlreiz pārmeklēt šo vietu. Viņš bija tālu aizpeldējis, līdz tādam kā dambim. Pēc būtības tam pāri cilvēka ķermenis nevarēja tikt, taču mēs nolēmām arī tur pārbaudīt un izdevās atrast.”

Šobrīd likumsargi vēl nevar apstiprināt, vai atrastais vīrietis ir meklētais Andris Āboliņš. Tas tiks noskaidrots ekspertīžu laikā un par ekspertu slēdzienu informēs arī “Degpunktā”.

Vairāk par tematu raidījuma “Degpunktā” sižetā