Stopiņu novadā atkal aktivizējies dzīvnieku nīdējs; sašauts kārtējais kaķis

15 komentāri
Stopiņu novadā atkal aktivizējies dzīvnieku nīdējs; sašauts kārtējais kaķis

Dzidriņu ciematā, Rīgas pievārtē, jau pāris gadus vietējiem neliek mieru kāds nezināms ļaundaris, kas medī iedzīvotāju mājdzīvniekus.

2017. gadā sākumā raidījumā “Degpunktā” jau stāstīts par skaudriem notikumiem Dzidriņu ciematā, kad toreiz vairāku iedzīvotāju mājas mīluļi cieta no kāda ļaunprāša rokas. Apkaimē bija uzradies dzīvnieku nīdējs, kas ar pneimatisko ieroci šāva pa ielu klīstošus kaķus.

Pirmo reizi par huligāna parādīšanos kļuva zināms tā gada februāra sākumā, kad no ļaundara darbībām cieta kāds saimnieka kaķis. Tas, būdams nopietni ievainots, atkliboja līdz savas mājās pagalmam un saļima. Asiņojušo kaķi saimnieks nekavējoties aizveda pie veterinārārsta.

Toreiz ievainotā kaķa dzīvība karājās mata galā, bet pēc vairākām operācijām un 800 eiro lieliem izdevumiem, mājas mīluļa veselību tomēr izdevās glābt. Burtiski pēc nedēļas situācija atkārtojās ar Viktora kaimiņa kaķi. Toreiz ļaundaris šāva no krietni jaudīgāka ieroča, proti, arbaleta. Kaķis tika atrasts privātmājas pagalmā ar milzīgu bultu kaklā.

Abu sašauto kaķu saimnieki toreiz bija pārliecināti, ka no šāvēja rokas cietuši vēl vairāki dzīvnieki, vienkārši tie nepārnāca mājās un nomira uz ielas vai mežā. Par abiem gadījumiem vīrieši paziņoja policijai un sniedza savas liecības. Uz saņemtajiem iesniegumiem likumsargi reaģēja, uzsākot resorisko pārbaudi, taču tā nav bijusi veiksmīga.

Tomēr toreiz Dzidriņu ciematā iestājās miers, bet jau šīs nedēļas sākumā sociālajos tīklos parādījās ieraksts par jaunu uzbrukumu kādam kaķim, liekot domāt, ka Stopiņu novadā dzīvojošais dzīvnieku nīdējs atkal aktivizējies. Tagad vietējiem atkal jādomā par iespējām ierobežot dzīvnieku pārvietošanās brīvību, lai arī kā to negribētos.

Sašauto mīluli nācās likt zem skalpeļa. Operācija pagāja veiksmīgi, skrots nebija skārusi dzīvībai svarīgus orgānus. Runcīti vārdā Pūka saimniece Līga savulaik adoptējusi un faktiski izglābusi no klaidoņa likteņa.

Sieviete nu vērsusies Salaspils novada pašvaldības policijā un uzrakstījusi iesniegumu. Likumsargi informāciju pieņēma un materiāli pārsūtīti Valsts policijai, jo notikušajam ir krimināls raksturs. Līga ir pārliecināta, ka kartības sargiem ir pietiekami daudz iemeslu, lai lietu rosinātu.

Valsts policijā “Degpunktā” apstiprina, ka kriminālprocess ir sākts pēc Krimināllikuma panta par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kā rezultātā tas sakropļots. Šāds noziegums ir pietiekoši smags, un ļaundaris var nonākt pat aiz restēm uz laiku līdz trīs gadiem.

Likumsargi aicina atsaukties iedzīvotājus, kuriem ir jebkāda informācija par Stopiņu novada šāvēju. Informējiet policiju, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai vēršoties tuvākā policijas iecirknī.