Stiprā vēja nolauzts koks Iļģuciemā uzgāžas virsū četrām stāvvietā novietotām automašīnām

1 komentārs

Glābēji saņēmuši aptuveni desmit izsaukumus par vēja nogāztiem kokiem, tostarp Iļģuciemā četrām stāvvietā novietotām automašīnām uzkritušu koku, vēsta “Degpunktā”.

Dienas pirmajā pusē galvaspilsētā un Pierīgā atbildīgie dienesti strādāja intensīvā režīmā, tika ziņots par vairākiem nodarītiem postījumiem spēcīgā vēja dēļ. Glābējiem saņemti aptuveni desmit izsaukumi uz vēja gāztiem kokiem. Pārsvarā bija jāatbrīvo ceļu braucamā daļa, taču vienā no gadījumiem, Iļģuciemā, Buļļu ielā, koks bija uzkritis cilvēkam. Mediķiem cietušais slimnīcā tika nogādāts stabilā stāvoklī, taču guvis dažādas traumas.  Tāpat Iļģuciemā pusdienlaikā koks bija uzgāzies uz četrām stāvvietā novietotām automašīnām.

Nikolajs, autovadītājs

“Ziniet, vienmēr ir kāda priekšnojauta, vienmēr skatos, sieva arī vienmēr atgādina – zem koka mašīnu nelikt! Kad vējš ārā, jautā – vai noliku mašīnu zem kokiem? Es nekad nelieku. Šoreiz var teikt, ka tieši tas paglāba. Būtu šī vieta aizņemta, tad es noliktu tur. Man piezvanīja kaimiņiene. Teica, ka tev tur stāv mašīna. Es desmit gadus esmu licis šajā vietā savu mašīnu.”

Nikolajam šoreiz tiešām paveicās, citiem, triju “Volvo” un viena “Volkswagen” īpašniekam gan nē. Mašīnas sagaidīja krietni bēdīgākas sekas.

Vietējā iedzīvotāja

“Skaļš troksnis, sākotnēji nesapratu, kas notika. Pa logu paskatījos, bet tur zars uz mašīnām mētājas. Daži no saimniekiem pieskrēja uzreiz. Te vispār reizēm stāv varbūt kādas divas mašīnas, taču šoreiz vispār piecas. Koks ir milzīgs, resns. To pirms dažiem gadiem, pirms šeit taisīja ceļu, samērīja. Tam esot daudz gadu, nedrīkst zāģēt nost un aiztikt. Izrādās, ka tas jau bija sapuvis.”

Brīdī, kad koks lūza, nekur tuvumā nebija cilvēku, arī spēkratu salonos neviena nebija. Lai atbrīvotu samīcītos auto, glābējiem nācās pamatīgi pasvīst. Lai bez apdraudējuma apkārtējiem nozāģētu zarus un pašu koku, adresē palīgā piedzītas arī autokāpnes.

1 komentārs

Aktuālie Degpunktā sižeti

Kaimiņi: Ugunsgrēka daudzstāvu mājā Vecmīlgrāvī cēlonis varētu būt bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni

Purvciemā nežēlīgā uzbrukumā cietuši divi cilvēki

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas

Siguldā lupatu pārpildītā dzīvoklī izdeg vannasistaba

Ugunsgrēks iznīcina ģimenes māju Daugavpilī

Salaspilī satiksmes negadījumā auto apmet kūleni

Vimbukrogā "Porsche" automašīnas vadītājs izbraukā puķu dobi

Valmierā divi Rumānijas valstspiederīgie centušies apzagt LMT veikalu

Vīrietis Rīgā "izdaiļo" tuneļa sienu ar grafiti un iemet skrejriteni Daugavā

Rīgā policijas suns pie autovadītāja atrod narkotikas

Divu bērnu ģimene ugunsgrēkā zaudē mājvietu

Ikšķilē kāds vīrietis alkohola reibumā gandrīz salauž policijas alkometru