Staigāt kā pingvīnam! Pavisam praktisks ieteikums no mediķiem, lai nepakristu uz slidenas ietves

Komentāri

Krasās laikapstākļu maiņas liek mums sagatavot vairākus apģērbu komplektus, lai bez problēmām nokļūtu no punkta A līdz punktam B. Tostarp jābūt labiem ziemas apaviem, kas ļaus palikt stāvus stāvoklī, ne attapties ar seju sniegā un punu pierē. Cik nopietnas un bīstamas traumas var sagādāt slidenas ietves un kā pa tām pārvietoties iesaka mediķi?

Ja pirms decembra iestāšanās diskutēja par ziemas riepu maiņu un mērīja protektoru biezumu, tad tagad aktualizējies jautājums par neslīdošām ziemas zābaku zolēm. Mainīgo laikapstākļu dēļ uz ielām parādās ledus kārtiņa, kas izsit no līdzsvara pat rūdītus kājām gājējus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ziemas sezonā uz ielām cilvēki gūst traumas teju ikdienu, bet ievērojams skaits nopietni satraumētu gājēju mediķu rokās nonāk tajās dienās, kad novērojams atkusnis un straujas gaisa temperatūras izmaiņas – visbiežāk rīta pusē un dienas noslēgumā. Ceturtdien vien līdz pēcpusdienai neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki slimnīcā nogādāja 18 cilvēkus.

Sākot no novembra līdz pat decembra sākumam, slimnīcā ar slidenā laika izraisītajām traumām nogādāts 191 cilvēks. Pērn janvārī vienas dienas laikā bijis, tā teikt, melnais rekords – 91 satraumēts cilvēks, kuru bija nepieciešams hospitalizēt. Vēl virkne satraumēto personu meklē palīdzību traumpunktos, piemēram Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl