Sprādzienā Siguldas novadā cietusī ēka bijusi ģimenes vasaras māja

2 komentāri
Sprādzienā Siguldas novadā cietusī ēka bijusi ģimenes vasaras māja
Foto: Degpunktā

Trešdien, 8. augustā, Siguldas novadā gāzes izraisītajā sprādzienā cietusī māja bijusi ģimenes vasaras mītne, informē novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītājas vietniece Sindija Brikmane.

Nelaime notikusi Siguldas pagasta “Plinkās”, kur sagruvusi vasaras dzīvojamās ēkas siena.

“Ģimenei tika piedāvāta pašvaldības palīdzība, bet no tās ģimene atteicās, jo cietusī ēka ir bijusi vasaras mītne, bet ģimenei ir piešķirts pašvaldības īres dzīvoklis, kurā tā uzturas ikdienā,” skaidroja Brikmane.

Ceturtdien pašvaldības Sociālā dienesta pārstāvji atkārtoti ir sazinājušies ar ģimeni, lai informētu par pieejamo palīdzību veselības uzlabošanai, mantas atjaunošanai. Tāpat cietušajiem pieejamas psihologa konsultācijas, bet pašlaik ģimene atbildi par nepieciešamo palīdzību nav sniegusi.

Apsekot ēku ir devušies arī pašvaldības Būvvaldes pārstāvji.

Jau vēstīts, ka Siguldas pagastā trešdien noticis gāzes sprādziens, kura rezultātā sagruvusi dzīvojamās mājas siena un cietuši divi cilvēki. Trešdien ap plkst.21 tika saņemts izsaukums uz Siguldas pagastu, kur kādā dzīvojamā mājā gāzes noplūdes rezultātā bija noticis sprādziens. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka sprādziena rezultātā noticis ēkas 200 kvadrātmetru platībā nogruvums.

Pirms Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās seši cilvēki, kuri tika nodoti mediķiem.

Sprādziena rezultātā cietuši divi cilvēki – 17 gadus vecs jaunietis un 1971.gadā dzimis vīrietis.

Sākotnējā informācija liecina, ka sprādziens noticis brīdī, kad telpā, kurā atradās gāzes iekārta, ieslēgta gaisma, taču sprādziena apstākļu skaidrošanai sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret personas veselību.

2 komentāri