Spēcīgā vētra prasījusi divu cilvēku dzīvības

4 komentāri
Spēcīgā vētra prasījusi divu cilvēku dzīvības
EKRĀNUZŅĒMUMS / DEGPUNKTĀ

Spēcīgajā vētrā, kas šonakt plosās Latvijā, ir gājuši bojā divi cilvēki, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Traģiskais negadījums noticis Aknīstē, kur vējš nolauzis koku, tas uzkritis vieglajai automašīnai, kā rezultātā gājuši bojā divi cilvēki.

VUGD līdz šodienas plkst. 22.00 ir saņēmis 99 izsaukumus saistībā ar vēja radītiem postījumiem Latvijā. Galvenokārt glābējiem jāpalīdz no ceļa novākt kritušos kokus, taču atsevišķos gadījumos Rīgā un Liepājā bijuši arī ēku konstrukciju bojājumi.

Jau vēstīts, ka ceturtdien pēc plkst. 19.00 Liepājas ostā rietumu, dienvidrietumu vēja ātrums brāzmās sasniedzis 34 metrus sekundē (m/s), liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Lidostā reģistrētas vēja brāzmas līdz 30 m/s, savukārt novērojumu stacijā pie Liepājas ezera – līdz 32 m/s.

Vēja vidējais ātrums Liepājā sasniedzis 24 m/s, kas atbilstoši Boforta skalai ir vētra un gandrīz stipra vētra.

Daudzviet citviet Latvijā, īpaši valsts dienvidos, reģistrētas vēja brāzmas līdz 20-25 m/s, kas saistītas ar auksto atmosfēras fronti un spēcīgiem nokrišņiem. Šīs brāzmas ir īslaicīgas; lielā vētra pagaidām sasniegusi tikai Kurzemi un pārējā Latvijā gaidāma vēlāk vakarā un naktī.

Atbilstoši prognozēm līdz plkst.22 Dienvidkurzemes piekrastē iespējamas vēja brāzmas līdz 35 m/s.

Ceturtdienas vakarā un naktī uz piektdienu citviet Latvijas piekrastē gaidāmas rietumu vēja brāzmas līdz 27-32 m/s, pārējā valstī – līdz 23-28 m/s.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs visā valstī izsludinājis oranžo brīdinājumu, Kurzemē arī sarkano – augstākā līmeņa – brīdinājumu, kas nozīmē, ka iespējami ievērojami postījumi plašās teritorijās, kā arī nelaimes gadījumi, kas apdraud dzīvību. Iedzīvotājiem jebkuros apstākļos jāseko līdzi informācijai un norādījumiem, ko sniedz atbildīgās institūcijas, un jābūt gataviem ārkārtas pasākumiem.
4 komentāri