Šogad Latgalē policija uzgājusi desmit marihuānas audzētavas

1 komentārs
Šogad Latgalē policija uzgājusi desmit marihuānas audzētavas
LAURIS AIZUPIETIS, F64

Šogad Latgalē policija uzgājusi desmit vietas, kur audzēta marihuāna, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Vairākas audzētavas atrastas arī šomēnes. Šonedēļ, izmeklējot iepriekš sākto kriminālprocesu, policisti veica kādas vasarnīcas pārbaudi Krāslavas novadā. Pārbaudes laikā likumsargi konstatēja telpās ierīkotu marihuānas audzētavu. Tika noskaidrota arī aizdomās turamā persona.

Kopā kratīšanas rezultātā izņemti 148 marihuānas augiem līdzīgi stādi, gatavā produkcija aptuveni 60 gramu apmērā un audzēšanai nepieciešamais aprīkojums. Precīzi izņemto vielu sastāva un daudzuma noteikšanai ir nozīmētas ekspertīzes. Aizdomās turamajai personai, 1969.gadā dzimušam vīrietim, kurš iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā, draud kriminālatbildība.

Pagājušajā nedēļā policijas darbinieki savā rīcībā bija ieguvuši informāciju, ka Daugavpils novadā, iespējams, tiek audzētas narkotiskās vielas saturošas kaņepes. Policija aizturēja 1992.gadā dzimušu vīrieti, kurš atzinās likumpārkāpumos un labprātīgi norādīja uz vietu, kur tiek audzēti kaņepēm līdzīgi augi. Apskates laikā meža masīvā policisti konstatēja narkotisko vielu saturošus augus, kas, visdrīzāk, ir kaņepes. Kopumā apskates laikā atrasti 30 kaņepju augiem līdzīgi stādi. Tāpat tika veikta personas kratīšana un dzīvesvietas apskate, kuras laikā tika atrasti aptuveni 25 grami gatavas, izžāvētas produkcijas.

Pašlaik policija turpina izmeklēšanu, lai noteiktu precīzu konfiscēto vielu daudzumu un sastāvu, nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, savukārt aizturētajam vīrietim par likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība.

Policija atgādina, ka par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu. Savukārt par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.