5 komentāri

Visās Eiropas Savienības dalībvalstīs ceturtdien, 21. septembrī, jau otro gadu pēc kārtas norisināsies kampaņa “Eiropas diena bez avārijās bojāgājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem” jeb tā sauktā “Edvarda” diena.

Šogad ceļu avārijās bojāgājušo cilvēku skaits ir samazinājies, tomēr Latvijā šajā ziņā ir viena sliktākajām situācijām Eiropā. Ja vidēji Eiropā uz miljonu iedzīvotāju avārijās iet bojā 50 cilvēki, tad pie mums šogad dzīvību zaudējis jau 91. Valsts policija (VP) skaidro, ka bojāgājušo skaitu šajos gados izdevies samazināt, pateicoties tehniskajiem līdzekļiem, netrafarētajām automašīnām un fotoradariem. Turklāt tuvākajā laikā uz Latvijas ceļiem sāks darboties arī jaunie pārvietojamie fotoradari.

Normunds Krapsis
VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Mums ir parādījušās 47 netrafarētās automašīnas, cilvēki jau ir redzējuši pārvietojamos fotoradrus, uz Latvijas ceļiem jau darbojas 52 stacionārie fotoradari, līdz gada beigām viņiem ir jābūt 60.

Lai vērstu uzmanību uz satiksmes drošības ievērošanu, ceturtdien ceļu policija veiks pastiprinātu satiksmes uzraudzību, īpašu uzmanību pievēršot gājēju un velosipēdistu uzvedībai uz ceļa, bērnu sēdeklīšu un drošības jostu lietojumam, kā arī ātruma un apreibinošo vielu lietojuma kontrolei.

TOP komentāri

 • Mārtiņš Leišavnieks
  +1 +1 0

  Mārtiņš Leišavnieks

  Ceļu kvalitātes ziņā Latvija ir viena no bēdīgākajām ES. Ko var brīnīties par ceļu satiksmes negadījumiem. brauc uz 90 vai 120, nekas nemainās.
 • Girts Liepins
  0 0 0

  Girts Liepins

  Tāpēc, ka Valsts policija ir pasīva cīņā ar agresīviem un pārgalvīgiem braucējiem.
 • Ģirts Kārkliņš
  0 0 0

  Ģirts Kārkliņš

  Ceļus vispirms vajag uztaisīt un tad mērīt statistiku uz ceļiem. Pie 90 km/h jau dažviet lec no ceļa nost

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl