Šogad avārijās dzīvību zaudējis 91 cilvēks; Latvijā šajā ziņā ir viena no bēdīgākajām situācijām ES

5 komentāri

Visās Eiropas Savienības dalībvalstīs ceturtdien, 21. septembrī, jau otro gadu pēc kārtas norisināsies kampaņa “Eiropas diena bez avārijās bojāgājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem” jeb tā sauktā “Edvarda” diena.

Šogad ceļu avārijās bojāgājušo cilvēku skaits ir samazinājies, tomēr Latvijā šajā ziņā ir viena sliktākajām situācijām Eiropā. Ja vidēji Eiropā uz miljonu iedzīvotāju avārijās iet bojā 50 cilvēki, tad pie mums šogad dzīvību zaudējis jau 91. Valsts policija (VP) skaidro, ka bojāgājušo skaitu šajos gados izdevies samazināt, pateicoties tehniskajiem līdzekļiem, netrafarētajām automašīnām un fotoradariem. Turklāt tuvākajā laikā uz Latvijas ceļiem sāks darboties arī jaunie pārvietojamie fotoradari.

Normunds Krapsis
VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Mums ir parādījušās 47 netrafarētās automašīnas, cilvēki jau ir redzējuši pārvietojamos fotoradrus, uz Latvijas ceļiem jau darbojas 52 stacionārie fotoradari, līdz gada beigām viņiem ir jābūt 60.

Lai vērstu uzmanību uz satiksmes drošības ievērošanu, ceturtdien ceļu policija veiks pastiprinātu satiksmes uzraudzību, īpašu uzmanību pievēršot gājēju un velosipēdistu uzvedībai uz ceļa, bērnu sēdeklīšu un drošības jostu lietojumam, kā arī ātruma un apreibinošo vielu lietojuma kontrolei.

5 komentāri