Smagi elpo, acīmredzami pārkarsis – kāda saimniece auto atstāj suni un dodas izklaidēties

12 komentāri

Nesen kāda maza suņa saimnieku nolaidība manīta Mažaparkā, kad cilvēki devušies izklaidēties, bet dzīvnieciņu uz vairākām stundām atstājuši bez svaiga gaisa, vēsta “Degpunktā”.

Siltajā laikā mājdzīvnieku atstāšana slēgtā automašīnas salonā kaut vai uz dažām minūtēm var beigties ar nopietnām mīluļa veselības problēmām, reizēm pat novest līdz letālam iznākumam, jo spēkrats ar izslēgtu kondicionieri īsā laikā kļūst par sava veida siltumnīcu.

Mašīnas salonā smagi elpojošu suni, kurš acīmredzami pārkarsis, pamanīja nejauši garāmgājēji, kas bija ieradušies uz Mežaparku izklaidēties tāpat kā suņa īpašniece, kas, kā vēlāk atklājās, bija devusies uz zooloģisko dārzu. Apkārtējie, redzot, ka suņa dzīvība ir briesmās, izsauca policiju un glābējus.

“Viņš kā minimums jau divas stundas ir iekšā. Vienkārši arvien mazāk un mazāk kustas, tas taču nav normāli. Pilnīgi pie loga te prasījās ārā, tagad jau vairs nevar,” likumsargiem stāstīja apkārtējie.

Vīri kādu brīdi tomēr vēl cerējuši, ka saimniece parādīsies. Noskaidrots viņas vārds, un likumsargi mēģinājuši pat ar kundzi sazināties “Facebook”. Nesekmīgi. Pēc vēl dažu minūšu apspriedes dienesti nolēma ilgāk vairs negaidīt, izsist logu un glābt suni, kurš esot manāmi mocījies. Suns tika padzirdīts un nolikts ēnā, un pēc brīža uzradās arī automašīnas un suņa īpašniece.

Sieviete stāstīja, ka suni atstājusi vien uz apmēram divām stundām. Taujāta, vai, viņasprāt, sunim nebija karsti, teica, ka aizsegusi logus ar dvieļiem un sunim bija pieejams arī ūdens, kuru, kā vēlāk izrādījās, suns bija izgāzis. Tad likumsargi vērsa uzmanību, ka logs esot izsists, jo dzīvnieku bija jāglābj, ārā esot karsti, automašīnā vēl karstāks un dzīvnieks knapi elpojis. Sieviete esot teikusi, ka suns vispār esot vecs un guļošs.

Likumsargi gan norāda, – nav izslēgts, ka sieviete bijusi prom ilgāk nekā divas stundas, varbūt pat trīs vai vēl vairāk, jo garāmgājēji divas stundas novērojuši suņa atrašanos auto.

Policisti secina, – notikušais, patlaban izanalizējot visus faktus, izskatās pēc suņa saimnieces neveikla mēģinājuma attaisnot savu rīcību. Prom ejot, viņa veikusi darbības, ka faktiski bija butaforiskas. Piemēram, ūdens atstāts neparocīgās glāzītēs, kuras dzīvnieks pirmajās minūtēs jau esot apgāzis. Tāpat arī dvielis vairs nebija priekšā logam, jo suns bija skraidījis pa salonu. Tā drīzāk esot darbības imitācija, nevis reālas rūpes par dzīvnieku, norāda Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Arī veterinārārsti brīdina, ka dzīvnieku atstāšana mašīnā mīlulim var beigties letāli. Un vienalga, kādi pasākumi būs veikti pirms tam, saulē mašīnas salons “uzcepas”. Arī ēnā efekts ir līdzīgs, taču ne tik ātrs. Mašīnā ātri kļūstot karsts, un automašīna saulē esot kā siltumnīca – temperatūra ātri ceļas, spēkrats var sakarst līd 50 vai pat 70 grādiem pēc Celsija, brīdina veterinārārsts.

“Degpunktā” aicina karstā laikā neatstāt savus dzīvniekus mašīnās.

12 komentāri