Komentāri
Skaties VIDEO! Tā VUGD, policisti un veterinārās klīnikas darbinieki Rīgā ķēra alni

Pagājušajā nedēļā Valsts policija ziņoja, – sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem un Dr. Beinerta veterinārās klīnikas darbiniekiem Rīgā tika noķerts alnis un veiksmīgi nogādāts mežā.

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) darbinieki ir sagatavojuši īsu video atskatu par to, kā notika aļņa ķeršanas operācija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

15. jūnijā rītā RPP darbinieki saņēma izsaukumu uz Dārzciema apkaimi, kur bija manīts alnis. Notikuma vietā jau bija Valsts policijas darbinieki, bet vēlāk ieradās arī veterinārās klīnikas speciālisti. Sākumā alni izdevās iedzīt koku un krūmu pudurī, taču dzīvnieks aizbēga.

Mirkli vēlāk alnim tika sadzītas pēdas – viņš bēgot bija ieskrējis kādas privātmājas pagalmā, kur iekritis baseinā, no kura alnim neizdevās tikt ārā.

Izmantojot šo situāciju, veterinārās klīnikas speciālisti iešāva trankvilizatora devu un alnis lēnām nomierinājās līdz iemiga.

Policisti kopā ar klīnikas darbiniekiem alni turēja baseina malā, lai viņš nenoslīktu, bet pa to laiku uz notikuma vietu devās ugunsdzēsēji, kuri ar pāris spēcīgu roku pāriem palīdzēja vairākus centnerus smago meža dzīvnieku izvilkt no baseina un iedabūt klīnikas mikroautobusā.

Vēl pāris stundas vēlāk alnis jau bija izvests krietnu gabalu ārpus Rīgas, kur viņš tika palaists brīvībā.

Pateicamies privātmājas īpašniekiem, kuri pret radušos situāciju izturējās ar sapratni.

“Atgādinām, ka laiku pa laikam pilsētā mēdz ieklīst aļņi. Lai gan šie dzīvnieki nav agresīvi, pilsētas apstākļos tie var apjukt un kļūt bīstami apkārtējiem. Aļņu svars var sasniegt pat tonnu, tādēļ šo dzīvnieku notveršana un sagūstīšana ir ļoti sarežģīta. Tāpat arī trankvilizatorus var izmantot tikai retos gadījumos, jo to iedarbība nav momentāna,” informē policijas pārstāvji.

Skaties VIDEO!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl