Skaistkalnē kāds vīrietis uzrāpjas uz tilta konstrukcijām un paša spēkiem vairs nespēj tikt lejā

7 komentāri

5. septembrī kāds Skaistkalnes iedzīvotājs dzērumā bija uzrāpies uz tilta konstrukcijām un apdraudēja savu dzīvību. Procesā viņš izmantoja necenzētus vārdus un iemeta ūdenī savu mobilo telefonu. Vīrieša sieva un citi ciema iedzīvotāji atklāj, ka nemiera cēlāja darbību mērķis – pievērst sev uzmanību.

Skaistkalnes centrā dzīvo kāds 40 gadus vecs vīrietis Jānis. Vietējie viņu raksturo kā problemātisku un traucējošu. Blakus viņa mājvietai ir veikals, kura pārdevēja regulāri cieš no nemiera cēlāja garastāvokļa svārstībām.

“Man ir ļoti grūti strādāt. Es strādāju ikdienā ar naudu un cilvēkiem. Ja viņš ienāk manā uzņēmumā, paver durvis, var kaut ko uzbļaut, cilvēku klātbūtnē mani aizvainot. Es arī šodien zvanīju Skaistkalnes pagasta pārvaldniecei, viņa man liek rakstīt policijā iesniegumu par viņa rīcību,” stāsta veikala pārdevēja.

Sieviete uztraucas arī par bērniem, kas nāk uz veikalu pirkt našķus. Viņai bail, ka Jānis viņus apdraud: “Šeit nāk bērni pirkt konfektes. Viņi citreiz gaida ārpusē, kamēr kāds cits ir veikalā. Es uzskatu, ka viņš rada nedrošības sajūtu arī bērniem.”

Ap plkst. 19.00 Jānis izlēma pievērst sev papildu uzmanību. Rīdziniece Sintija, caurbraucot ciemu, fiksēja incidentu uz tilta, kas ved pār Mēmeles upi un savieno Latviju ar Lietuvu. Vīrietis uzkāpa uz tā konstrukcijām, un operatīvajiem dienestiem viņu nācās glābt.

“Pietuvojāmies tiltam un skatāmies, ka mūsu vietējais cilvēks Jānis ir iesprūdis starp tilta pāļiem. Bija necenzēti saucieni policistu un ātrās palīdzības darbinieku virzienā. Ugunsdzēsējs tika ietērpts speciālajā tērpā un izglāba viņu. Šī nav pirmā reize, un, man liekas, ka šī jau ir otrā reize, kad viņš tiek celts no tilta. Vietējie jau runā, ka vīrietim ir mīlas sirdsēsti, jo viņam ir ļoti pieprasīta sieva.

Jāņa sieva Andra savu laulāto nav redzējusi, kopš viņu aizveda operatīvie dienesti. Viņa ļoti grib zināt, kur atrodas mīļotais, taču viņš neceļ klausuli.

“Viņš nometa [telefonu] no tilta. Es zvanu, zvanu,” norāda Jāņa sieva Andra.

Andra neatbalsta sava vīra provokatīvo uzvedību un nav apmierināta, ka laulātais nepatīk kaimiņiem. Sieviete uzsver, ka vīram nepieciešama ārstu palīdzība.

“Es gribu, lai viņu vienkārši izārstē. Viņš ir psiholoģiski slims. Mani no mājas met ārā un pēc tam sauc atpakaļ. Pēc tam sauc iet uz tiltu, bet es tur neeju, jo neesmu idiote,” norāda Andra.

50 gadus vecā sieviete atklāj satraucošu faktu. Vīrs pret viņu nereti esot vardarbīgs, taču tā neesot problēma, ko kāds varētu palīdzēt atrisināt.

“[Viņš jums ir sitis? – red.] Ir, jā! [Cik ilgi jau dzīvojat kopā? – red.] Astoņus gadus. [Viņš Jūs regulāri sit? – red.] Kad viņam uznāk. Es viņu mīlu līdz mūža galam. Es viņu tādu pieņēmu, kāds viņš ir,” stāsta Jāņa sieva.

Viņa norāda, ka šodien lietojusi arī grādīgos dzērienus.

Tikmēr veikala pārdevēja, kas Jāni sastop teju katru dienu, uzskata, ka viņam nevajadzētu dzīvot tik centrālā vietā.

“Pagasts viņu ielaida, un es uzskatu, ka pagastam tas ir jārisina un jānokārto, lai centra vidū nebūtu tik neadekvāta cilvēka. Tā kā šī ir jau otrā reize un viņam taciņa uz tiltu jau ir iemīta, viņam patīk šī izklaide. Manuprāt, viņš atrodas par tuvu šim tiltam. Būtu jāatrisina šī situācija, kurā viņš atrodas tik tuvu savai atrakciju vietai,” norāda veikala pārdevēja.

Skaistkalnes pagasta pārvaldes vadītāja publisku komentāru par Jāni un viņa darbībām nevēlas sniegt. Viņa atklāj, ka pašvaldība ir centusies vīrietim palīdzēt dažādos veidos, gan nodrošinot darbu, gan ārstēšanos, taču tas nenesot rezultātus.

7 komentāri