“Situācija ir katastrofāla” – policija “marinē” iesniegumu par narkomānu perēkli Rīgas daudzdzīvokļu mājā

4 komentāri
“Situācija ir katastrofāla” – policija “marinē” iesniegumu par narkomānu perēkli Rīgas daudzdzīvokļu mājā
Foto: Ekrānuzņēmums

Ja jums ir īpašums daudzdzīvokļu mājā, tad par savu drošību un dzīves kvalitāti jārūpējas roku rokā ar kaimiņiem. Un ar labiem kaimiņiem kopā var panākt daudz. Bet kā rīkoties, ja blakus durvīs dzīvojošie ir narkomāni un traucē, nevis palīdz dzīvot, bet policija uz notiekošo piever acis? 

Nedēļas vidū Degpunktā komanda filmēja ugunsgrēku kas bija izcēlies kādā dzīvoklī Rīgā Iļģuciemā, Morica ielā. Liesmas izplatījās ļoti ātri, līdz ar to glābt dzīvokli un tur esošas mantas nav izdevies. Nelaimē neviens nav cietis, kaimiņi savlaicīgi evakuējušas un pašā degušajā dzīvoklī neviena arī nebija.

Pēc neoficiālās informācijas ugunsgrēks izcēlies divās vietās vienlaicīgi, kas liecina par tīšu dedzināšanu. Mājas iedzīvotāji par to nav pārsteigti, jo ir pārliecināti, ka dzīvokli notiek aktīva narkotisko vielu tirdzniecība un lietošana. Iespējams, uguni pielaida konkurenti, vai kāds izmisumā iedzīts mājas iedzīvotājs, kuram apnikusi policijas bezdarbība.

“Pirms gada mēs uzrakstījām kolektīvu iesniegumu policijā. Gada laikā nekas nav izdarīts, situācija ir katastrofāla. Šeit ir narkomānu perēklis, visu laiku staigā dažādi cilvēki reibumā stāvoklī. Pirms mēneša, varbūt pat mazāk, aiz garāžām atrada mirušu narkomānu, kurš pārdozēja. Pilnīgi iespējams, ka viņš bija tur aizgājis no tā dzīvokļa. Bet policija nedara neko,” stāsta mājas iedzīvotājs Jevgeņijs.

Viņš apgalvo, ka kāpņutelpā, pie bēdīgi slavenā mitekļa, pulcējas agresīvi un neadekvāti ļaudis, kuri ne tikai traucē, bet arī draud iedzīvotājiem. Piemēram, šonedēļ kāds vīrietis, kuram acīmredzami bija nepieciešamā kartēja deva, izraisījis traci un zvērējis ar apkārtējiem izrēķināties.

“Jūs kāpjat augšā pa trepēm un redzat, ka sēž četri, pieci cilvēki un grauž saulespuķu sēklas. Jūs viņiem prasāt, kas te par sapulci? Viņi atbild, bet vai tad nedrīkst? Šādā stilā. Man bail par manu mammu, kura katru dienu te staigā. (DP: Arī bērni?) Jā, tajā skaitā bērni,” norāda mājas iedzīvotājs.

Visvairāk Jevgeņijs ir pārsteigts par policijas vienaldzību problēmas risināšanā. Pēc vīrieša teiktā pirmais iesniegums ar pretenziju uzrakstīts pirms gada. Šajā laikā neviens no likumsargiem minētājā adresē nav bijis. Starp citu par pašu 35. dzīvokli – tā saimniece ir kāda auna sieviete.

“Tā ir bērnības paziņa. Kādreiz viņa bija normāla meitene, tagad es pat nezinu kāda viņa ir. Agrāk viņa dzīvoja ar māti un tēvu, tad viņa kaut kur pazuda. Tēvs laikam nomira, māte arī nav redzēta, tikai šī meitene. Viņai visu laiku mainās draugi, viņi visi ar raksturīgiem tetovējumiem, un ar vienādu uzsāktu,” stāsta Jevgeņijs.

Pārsvarā visi šīs ēkas dzīvokļi ir privātīpašums, 35. dzīvoklis arī. Nama pārvaldnieks ir informēts par notiekošo, bet arī viņš cer uz policijas darbību. Jevgeņijs savukārt paļaujas uz to, kā pēc tik postoša ugunsgrēka un televīzijas iejaukšanās, kaut kas mainīsies lietas labā.

“Nesen te ir bija problēmas ar elektrību. Tas arī ir jautājums. Iespējams, ka kāds iejaucies sadales skapī. Savā sadales skapī es biju atradis vairākas insulīna šļirces. Visu laiku kāpņutelpa ir asinīs. Pirms pāris dienām bija kautiņš, tika saukta policija, kādam no tā kontingenta sadeva pa galvu. Kaut ko nesadalīja. Atkal visas trepes bija asinīs. Kam man tas viss ir vajadzīgs?” viņš vaicā.

Kopš otrdienas “Degpunktā” centās sazināties ar Rīgas Kurzemes policijas iecirkni, lai saņemtu komentāru par šo situāciju. Diemžēl visi solījumi sniegt paskaidrojumus tā arī palika tukši vārdi. Mēs sekosim situācijai šajā mājā un aicinam likumsargus pārcilāt iesniegumus, kurus droši vien jau sen klāj bieza putekļu kārta.