Sita ar ķēdi, lai aizstāvētos pret trim uzbrucējiem – Ziepniekkalnā vīrietis smagi savaino savu pāridarītāju

37 komentāri
Sita ar ķēdi, lai aizstāvētos pret trim uzbrucējiem – Ziepniekkalnā vīrietis smagi savaino savu pāridarītāju

Viena nejauša tikšanās pie kāda lielveikala krasi izmainījusi vismaz divu cilvēku dzīves un diemžēl ne uz to labāko pusi. Izceļoties kautiņam, viens no tajā iesaistītajiem vīriešiem ar smagu galvas traumu nogādāts reanimācijā, un par viņu dzīvību cīnās ārsti, bet kādam citam draud nopietns cietumsods.

Par asiņaino kautiņu četru cilvēku starpā, kas noticis pievakarē pie kāda Ziepniekkalna veikala durvīm, likumsargiem pirmie ziņojuši nejaušie incidenta liecinieki, kā arī tirdzniecības centra apsargi. Trīs cilvēki uzbrukuši ceturtajam, likuši lietā dūres un nežēlīgi spārdījuši viņu ar kājām.

Pēc vietējo iedzīvotāju teiktā, konflikta cēlonis bijis saistīts ar nacionāla rakstura jautājumu. Sākuma trīs vīriešu kompānija prasījusi svešiniekam cigaretes, taču, izdzirdot negatīvu atbildi, kļuvuši agresīvi un sākuši fiziski izrēķināties. Huligānu upurim nekas cits neatlicis, kā vien mēģināt pretoties un atbildēt.

Saprotot, ka vienam pret trijiem tikt cauri ar veselu ādu būs grūti, vīrietis ķēries pie tā, kas patrāpījies pa rokai – ņēmis velosipēda saslēgu. Viens no ķēdes vēzieniem trāpījis kādam no bariņā esošajiem pa galvu, nodarot smagus ievainojumus. Rezultātā persona nokritusi uz asfalta un šobrīd smagā stāvoklī atrodas slimnīcā.

Pārējie konfliktā iesaistītie tikuši aizturēti un nogādāti policijas iecirknī. Likumsargi sākuši kriminālprocesu pēc panta par tīšu miesas bojājumu nodarīšanu. Rezultātā 42 gadus vecajam vīrietim, kurš sākumā bijis agresīvās kompānijas upuris, tagad noteikts aizdomās turamā statuss. Viņš agrāk nav sodīts, vainu atzīst un nožēlo, ka izvērties konflikts. Policisti konstatējuši, ka viņš atradies arī 1,5 promiļu reibumā.

Diemžēl šīs gadījums ir viens no tiem, ko nevar vērtēt viennozīmīgi. Kam bijusi taisnība un vai šajā situācijā sitiens ar ķēdi bijis attaisnots, lems tiesa.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

37 komentāri