Siguļu ciemā autovadītāji regulāri taranē privātmāju žogus, taču dome satiksmes uzlabojumus nesola

8 komentāri

Carnikavas pusē Siguļu iedzīvotāji vāc parakstus ar cerību, ka kāds no domes locekļiem izdzirdēs sūdzību par ātruma pārkāpējiem Dzirnupes ielā. Par spīti zīmēm ar norādītu ātruma ierobežojumu, daudzi izvēlas tās ignorēt un traukties pa šauro ielu, apdraudot gan gājējus, gan iedzīvotāju īpašumus.

Kādu dienu Siguļu ciema iedzīvotāju Daini pārsteidza skaļš blīkšķis, kas atskanēja viņa privātmājas pagalmā. Vīrietis izskrēja uz lieveņa un ieraudzīja automašīnu, kas izbraukājusi piemājas zālienu. Daiņa žogs ar visiem betona stabiem mētājās turpat netālu. Pie spēkrata stūres sēdēja kāds kungs, kas izskatījās tikpat apjucis, cik mājas īpašnieks. “Cilvēks bija gados, teica, ka bijis saguris. Ka it kā kaut kas pretī braucis, neesot kaut ko sadalījis,” saka izgāztā žoga īpašnieks Dainis.

Izrādās, šī nav pirmā reize, kad Dzirnupes ielas iedzīvotāju žogus taranē autovadītāji. Šoferiem regulāri gadās izraisīt avārijas ceļa šaurākajos posmos. Nelaimīgo sakritību Dainis skaidro kā nesakārtotas infrastruktūras sekas.

“Problēma ir, ka mēs par šo ielu cīnāmies jau gadiem. Mēģinājām vākt parakstus. Bija, ja nekļūdos, tuvu 200 parakstiem, lai ierobežojumus kaut kādus saliek, ātruma vaļņus vai kaut ko. Un šī ir jau otrā reize,” stāsta Dainis.

Iedzīvotāji uzskata, ka vienīgais veids, kā šoferus piespiest nepārsniegt ātruma ierobežojumu trīsdesmit kilometru stundā, ir ieviest vairākus ātruma vaļņus jeb gulošos policistus. Carnikavas dome stāsta, ka tas nav iespējams.

“Tehnisko projektu mēs bijām šajā ielā arī izplānojuši, tieši ielas šaurākajā posmā izbūvēt sešus ātruma vaļņus, jo šajā posmā privātīpašumi bija blīvi klāt ielas daļai, līdz ar to nepieciešams samazināt braukšanas ātrumu. Mums “Latvijas Valsts ceļi” nesaskaņoja šādu ieceri. Jo šī iela ir ar augstu satiksmes intensitāti, vairāk nekā 1000 automašīnu diennaktī, principā šī ir maģistrālā iela,” skaidro Carnikavas komunālservisa direktors Gunārs Dzenis.

Arī fotoradarus pašvaldībai nav tiesības izvietot, stāsta komunālservisa direktors. Atliekot vien aicināt automašīnu vadītājus ievērot ceļa zīmes un cerēt, ka likumsargi Dzirnupes ielā patrulēs biežāk, nekā ierasts.

8 komentāri