Siguldas novadā un Engurē turpinās meža ugunsgrēka dzēšana

0 Komentāru
Siguldas novadā un Engurē turpinās meža ugunsgrēka dzēšana
ZANE BITERE, LETA

Siguldas novada Inčukalna pagastā, kur dega meža zemsedze aptuveni 34 hektāru platībā, kā arī Engurē ar degošu meža zemsedzi 5000 kvadrātmetru platībā turpinās ugunsgrēku dzēšana, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Izsaukumu uz notikuma vietu Siguldas novadā VUGD saņēma piektdienas, 16.jūlija, pēcpusdienā, savukārt svētdien, 18.jūlijā plkst.15.23 ugunsgrēks tika lokalizēts. Dzēšanas darbi notiek sadarbībā ar Valsts meža dienestu (VMD). Notikuma vietā strādāja arī Inčukalna un Krimuldas brīvprātīgie ugunsdzēsēji un piektdien, 16.jūlijā, VMD iesaistīja arī VAS “Latvijas dzelzceļš” ugunsdzēsības vilcienu un Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku helikopteru.

Meža ugunsgrēka dzēšana turpināsies arī Engurē, kur izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts 18.jūlijā, plkst.17.53. Notikuma vietā dega meža zemsedze 5000 kvadrātmetru platībā, uguns strauji izplatījās un bija izveidojies spēcīgs sadūmojums. Dzēšanas darbos piedalījās VMD, Engures un Lapmežciema pašvaldību ugunsdzēsēju formējumi, un plkst.19.54 uguns izplatīšanās tika ierobežota.

Kopumā aizvadītajās diennaktīs no šā gada 16.jūlija plkst. 06.30 līdz 19.jūlija plkst. 06.30 VUGD saņēma 241 izsaukumu, tajā skaitā 78 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem deviņi bija meža ugunsgrēki, 112 uz glābšanas darbiem, bet 51 izsaukums bija maldinājums.

18.jūlijā, plkst.14.18, tika saņemts izsaukums Dobeles novada Annenieku pagastā, kur dega rugāju lauks 20 hektāru platībā. Dzēšanas darbos piedalījās arī Jaunpils brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Plkst.15.42 ugunsgrēks tika likvidēts. Tikmēr sestdien, 17.jūlijā, plkst.23.28 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Liepājā, kur piecstāvu mājā bija nostrādājis dūmu detektors un otrā stāva dzīvoklī uz ieslēgtas plīts dega ēdiens 0,01 kvadrātmetra platībā. No piedūmotā dzīvokļa tika izglābts cilvēks. Plkst.23.42 ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā pabeidza.

Piektdien plkst.22.51 tika saņemts izsaukums uz Pērnavas ielu Rīgā, kur uz neapsaimniekotas četrstāvu ēkas jumta atradās divi cilvēki. Glābjamie tika nogādāti lejā un nodoti Valsts policijas darbiniekiem.

Plkst.16.31 VUGD saņēma izsaukumu Kuldīgas novada Gudenieku pagastā, kur dega šķūnis ar sienu  250 kvadrātmetru platībā. Plkst.22.26 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka līdz ar ražas novākšanas laika sākumu pieaug izsaukumu skaits, kur deg labības rugāji, siena ruļļi un lauksaimniecības tehnika. Ugunsgrēku skaitu lauksaimniecības nozarē un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos utt. un tos aizdedzina. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties lauksaimniecības tehniku, citām automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

0 Komentāru