Siguldā mirušā Nika Elekša nāves lietā aiztur VUGD amatpersonu

118 komentāri
Siguldā mirušā Nika Elekša nāves lietā aiztur VUGD amatpersonu
EKRĀNUZŅĒMUMS

Iekšējās drošības birojs (IDB) privātu svinību laikā Siguldā bojāgājušā autosportista Nika Elekša nāves lietā aizturējis kādu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonu, noskaidrojusi aģentūra LETA.

Kriminālprocesu par Elekša nāvi ierosināja Valsts policija, taču vēlāk lietu izmeklēšanā pārņēma IDB. Biroja pārstāve Diāna Petersa pastāstīja, ka kriminālprocesā par miesas bojājumu nodarīšanu ir aizturēta VUGD amatpersona.

Tuvākajā laikā tiks lemts jautājums par drošības līdzekļu piemērošanu.

Latvijā likums paredz dažādus drošības līdzekļus. Bargākais drošības līdzeklis ir apcietinājums, par kuru pēc izmeklēšanas iestādes ierosinājuma lemj tiesa.

Izmeklēšanās interesēs IDB detalizētāku informāciju patlaban nesniedz, līdz ar to nav zināms kāds tieši Krimināllikumā paredzētais nodarījums VUGD amatpersonai tiek inkriminēts.

Skaties.lv jau vēstīja, ka janvāra beigās Siguldas apkaimē mira jauns puisis vārdā Niks Eleksis, taču ne ģimenei, ne policijai notikušā apstākļi nav skaidri. Zināms, ka vīrietis iekļuvis kautiņā un pēc tam aizbēdzis, lai paslēptos kādas privātmājas pagalmā. Pēc aptuveni diennakts viņš atrasts guļam uz sasalušas zemes bez dzīvības pazīmēm.

Puiša mamma un citi piederīgie raidījumam ”Degpunktā” norādīja, ka Nikam uzbrucis ballītes dalībnieks, kurš strādā par ugunsdzēsēju.

Arī Siguldas pašvaldības policija raidījumam apstiprināja, ka jubilejas svinībās piedalījušās valsts amatpersonas. ”Šajā privātajā pasākumā ir piedalījušies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji. Tā ir oficiāla informācija. Bet par Valsts policijas vai pašvaldības policijas pārstāvjiem šādu ziņu nav,” raidījumam norādīja Siguldas pašvaldības policijas priekšnieks Māris Riekstiņš.

Ekspertīzes slēdzienā secināts, ka Eleksim nodarīti smagi miesas bojājumi, tostarp lauzts deguns, sasista seja un sasitumi uz ķermeņa. Nāve gan iestājusies nosalstot.

Elekša gadījums piesaistījis arī iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) uzmanību, kurš publiski aicinājis likumsargiem pievērst īpašu uzmanību, veicot iesaistīto policijas darbinieku rīcības pārbaudi.