“Saskrēja ugunsdzēsēji, sabrauca mašīnas!” Piespiedu nolaišanās Rīgas lidostā pārbiedē pasažierus

1 komentārs

Lidosta “Rīga” šonedēļ pieņēma avārijas nosēšanos. Tās pasažieri lidoja no Rīgas uz Varšavu, līdz pilots skaļrunī paziņoja, ka ceļu turpināt vairs nav iespējams un steidzami jāatgriežas lidostā. Satrauktos pasažierus uz skrejceļa gaidīja operatīvie dienesti, jo lidmašīna nebija lidošanas kārtībā.

Lidojums ar lidmašīnu daudzos izraisa bailes. Pasažieri, kuri piedalījās trešdienas reisā uz Varšavu, pēc neveiksmīgās pieredzes bija laimīgi, ka viņu ļaunākās priekšnojautas nepiepildījās.

Plkst. 6.00 izlidojot no Rīga lidostas ar poļu aviokompānijas “LOT” lidmašīnu, neviens nebija sagatavojies tam, kas notiks tālāk. Pēkšņi, lidaparātam jau atrodoties gaisā, tā pilots paziņoja, ka steidzami jāgriežas atpakaļ. Cilvēkos jautās nemiers, ko nemazināja kabīnē dzirdamās skaņas.

“Pēc minūtēm 20 gaisā, pēc pacelšanās sākās trokšņi, brīkšķi, nezinu gan, no kā tas viss, bet likās, ka to izraisīja apkašā šasija. Šasijas problēmas kaut kādas, vai nu nevarēja ievilkt, vai, nezinu, kas tur notika, bet lidmašīna griezās atpakaļ,” stāsta pasažieris.

Nākamās minūtes bija nemiera pilnas. Pasažieri nezināja, vai lidmašīna spēs nosēsties, jo nekāds paskaidrojums no pilotiem par notiekošo nebija. Cilvēki uzmanīgi klausījās lidmašīnas radītajās skaņās, lai censtos izprast, kas notiek.

“Tāda sajūta, ka pilots visu laiku gāzē. Tur uz gāzi, tad atlaiž, tad izbīda bremžu sistēmas, kas atrodas lidmašīnas spārnos, izbīda un nolaiž atpakaļ, ievelk atpakaļ. Interesanti,” atklāj pasažieris.

Lidmašīnai tuvojoties skrejceļam, pasažieri caur tās logiem varēja manīt glābēju ekipāžas, kas steidza viņus sagaidīt, kā tas paredzēts brīžos, kad pilots izlemj veikt piespiedu nosēšanos.

“Saskrēja ugunsdzēsēji, sabrauca mašīnas, pētīja pie lidmašīnas labā spārna kaut ko, visi tur… Vienīgais likās dīvaini, ka jāgaida, kamēr piebrauc lidmašīnas autobuss. Visi pasažieri tā jau mazliet nobijušies, un sacēlušies kājās visi, stāv un gaida, kad varēs mukt. Tā vietā mēs 10…15 minūtes gaidījām lidmašīnas autobusu vienkārši,” min pasažieris.

Lidostas “Rīga” pārstāvji gan notiekošo nekomentē – viņi atbild, ka šis gadījums jākomentē poļu aviokompānijai, kuras lidmašīna bija devusies ceļā.

 

1 komentārs