Sarežģītos apstākļos Tukuma novadā izglābts nosusinātas ūdenstilpes dubļos iestidzis zirgs

Pievienot komentāru
Sarežģītos apstākļos Tukuma novadā izglābts nosusinātas ūdenstilpes dubļos iestidzis zirgs
VUGD

Sarežģītos apstākļos Tukuma novada Sēmes pagastā ugunsdzēsējiem izdevies izglābt nosusinātas ūdenstilpes dubļos iestigušu zirgu, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Dzīvnieks bija izkļuvis no aploka un purvainajā dūksnājā iestidzis līdz pat kaklam.

VUGD norāda, ka glābšanas darbi nereti prasa lielu izdomu un spēju pielāgoties apstākļiem kā bija arī šoreiz – zirgs un ugunsdzēsēji glābēji stiga dziļāk dubļos. Tuvāk notikuma vietai varēja piebraukt tikai saimnieka traktors, tāpēc autocisternas vinču izmantot nevarēja.

Tā rezultātā ugunsdzēsēji glābēji nāca klajā ar kreatīvu risinājumu – nedaudz atraka dubļus, ap zirga vēderu aplika šļūtenes un tad ar traktoru dzīvnieks tika izvilkts krastā. Šādos glābšanas darbos dzīvniekam, īpaši lielajiem dzīvniekiem, mēģina apsegt galvu un acis, tādā veidā viņu nedaudz nomierinot, bet, šeit, lai arī glābšanas brīdī viņš bija sastindzis, tad pēc tam ļoti ātri atguva spēkus.

Priecīgs par izglābšanos, zirgs piecēlās kājās un, nesagaidījis veterinārārsta apskati, pats atgriezās aplokā, kur, kā norāda VUGD, labprāt nofotografējās ar saviem glābējiem.

Lasi vēl: Par mata tiesu no nāves: sarežģītā operācijā glābējiem izdodas izvilkt purvā līdz kaklam iestigušu zirgu