Sapieri Ādažu poligonā neitralizējuši Iecavā atrasto aviācijas lādiņu

0 Komentāru
Sapieri Ādažu poligonā neitralizējuši Iecavā atrasto aviācijas lādiņu
Foto: ZS 54.ITB Ogres vads / iecava.lv

Žoga ierīkošanas darbu laikā Iecavā, Mazajā ielā, atrastais vairāk nekā 100 kilogramus smagais nesprāgušais aviācijas lādiņš otrdien neitralizēts Ādažu poligonā.

Sprādzienbīstamais priekšmets atrasts jau pirmdienas vakarā, Iecavas novada pašvaldībai atklāja Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas (NMN) rota.

Otrdien notikuma vietā strādāja karavīri no NMN 2. Ogres vada, kas centneru smago aviācijas bumbu policijas pavadībā nogādāja Ādažos iznīcināšanai. Lai to paveiktu, uz laiku tika slēgta Bauskas šoseja.

Valsts policija arī organizēja iedzīvotāju evakuāciju no sprādzienbīstamās zonas, tostarp no izglītības iestādēm.

Savukārt, kā pašvaldībai sacīja ZS 54. ITB 1. rotas komandieris Dainis Kravals, plānveida rīcības vietā noticis haoss. “Gadījumā, kad ir šāds atradums, jāiedarbina visa civilā aizsardzība,” tā uzsvēra zemessargs, piebilstot, ka šī pašvaldības atbildīgajām personām bijusi laba mācību stunda ar laimīgām beigām, pēc kuras ir jāizdara attiecīgie secinājumi.

“Nedrīkst novērtēt par zemu šādu atradumu bīstamību. Praksē ir bijuši arī gadījumi, kad lādiņš sprāgst transportējot. Tāpēc šādās situācijās jāreaģē nopietni, nekavējoties un atbildīgi jāveic iedzīvotāju evakuācija,” turpināja Kravals.

0 Komentāru