Saldus pusē peldēšanās dīķī beidzas traģiski – noslīcis zēns

Pievienot komentāru
Saldus pusē peldēšanās dīķī beidzas traģiski – noslīcis zēns
LETA

Svētdien, 27. maijā, Saldus novada Lutriņu pagastā noslīcis 2006. gadā dzimis zēns.

Kā informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga, 2006. gadā dzimušais zēns kopā ar brāļiem un māsām bija devies peldēties.

Plkst. 19.11 policijā saņemta telefoniska informācija no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), ka dīķī iekritis bērns. Nekavējoties tika uzsākti meklēšanas darbi, bet diemžēl plkst.20.06 konstatēts, ka zēns gājis bojā noslīkstot.

Savukārt Liepājā plkst.16:59 saņemta informācija no mediķiem, ka Vaiņodes ielas galā, Liepājas ezerā apgāzusies laiva, kurā atradās divi cilvēki. Ierodoties norādītajā notikuma vietā, tika izrādījās, ka stipra vēja radīts vilnis bija apgāzis stiklaplasta laivu, kurā atradās 1982. gadā dzimis vīrietis, 1984.gadā dzimusi sieviete, kā arī divi nepilngadīgi bērni – 2007. gadā dzimis zēns un 2013. gadā dzimusi meitenīte. Šajā gadījumā viss beidzās laimīgi – visi sveiki un veseli tika nogādāti krastā.

Valsts policija atgādina, ka, dodoties atpūtā pie ūdeņiem, ir jābūt ļoti uzmanīgiem. Visdrošāk ir peldēties oficiālajās peldvietās. Ja tādas nav, peldvietas krastam jābūt lēzenam, upēs jāizvēlas vieta, kur ir vismazākā straume, nav atvaru, krāču. Tāpat nav ieteicams peldēties iet stiprā vējā, naktī vai negaisa laikā. Policija aicina nepārvērtēt savus spēkus, kā arī nedoties peldēt alkohola reibumā. Dodoties izbraucienā ar laivu, kuteri vai citu peldlīdzekli, obligāti jāuzvelk glābšanas veste.