Salaspils novadā aizdegas pasažieru autobuss

0 Komentāru

Salaspils novadā aizdedzies kāds pasažieru autobuss, kas pa autoceļiem ripojis jau 22 gadus un nobraucis vairākus simtus tūkstošus kilometru, vēsta “Degpunktā”.

Šorīt Salaspils pusē uz viadukta, kas ved Rīgas HES virzienā, aizdegās braucošs autobuss. Tieši iespaidīgais tehnikas noskrējiens, visticamāk, ir galvenais aizdegšanās iemesls – motors gluži vienkārši neizturēja slodzi un karstumu. Šoferis, spogulī pamanot liesmas un dūmus, kas ceļas no motortelpas spēkrata aizmugurē, meta pa bremzēm un centās bēdīgo situāciju vērst par labu, taču nesekmīgi.

“Tur kaut kas sagāja uz īso. Vispirms noslāpa, tad bija kaut kāda ”niķošanās”, es piezvanīju uz garāžu, lai maina. Ventilators paātrinājās, noslāpa, sāka velties dūmi, kā paspēju apstāties, tā apstājos. Bija divi ugunsdzēšamie aparāti, ko paspēju apdzēst, to paspēju, tad paķēru mantas un izlēcu ārā,” stāsta vīrietis.

Autobuss pilnībā sadega desmit minūšu laikā. Ja spēkrats būtu pilns ar pasažieriem, nez kā viss beigtos. Par laimi, cietušo nav.

Acuiecinieks brauca no Salaspils uz Ķekavu. Autobuss bija tukšs. Paveicās, ka tajā nebija cilvēku. Autobuss ātri sadega.

Ugunsdzēsēji saka, ka brauciens uz ugunsgrēka vietu prasījis nedaudz vairāk par desmit minūtēm. Tuvākais depo ir Rīgā Katlakalna ielā. Diemžēl autotransports deg pārāk ātri un šajā reizē galvenais bija parūpēties lai neviens nebūtu tuvumā.

Agrita Vītola, VUGD pārstāve

“Ugunsgrēka dzēšanā tika izmantots ūdens, kas bija auto cisternās, kā arī nodrošināts ar pievešanu no 700 metru attālā ūdens hidranta.”

Četrdesmit kvadrātmetru plašā ugunsgrēka dzēšana prasīja pusotru stundu, taču spēkrata vraks uz ceļa nostāvēja vēl vairākas stundas, tāpēc notikuma vietā bija nepieciešama Ceļu policistu palīdzība, kas regulēja satiksmi un nodrošināja, lai neveidojas sastrēgumi.

0 Komentāru