Salacgrīvā avarējusi kravas automašīna; izlijušās ķīmiskās vielas savāks rīt

0 Komentāru
Salacgrīvā avarējusi kravas automašīna; izlijušās ķīmiskās vielas savāks rīt
VLADS POĻAKOVSKIS, DEGPUNKTĀ

Salacgrīvā avarējusi un mājas sienā ietriekusies kravas automašīna, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta publiskotā informācija.

Izsaukumu uz Viļņu ielu Salacgrīvā, kur avarējusi un ietriekusies mājas sienā kravas automašīna, VUGD saņēma šorīt plkst. 05.23. Ugunsdzēsēji glābēji ar hidrauliskiem instrumentiem atbrīvoja transportlīdzeklī iespiesto autovadītāju un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Iedzīvotājs no ēkas Viļņu ielā ir evakuējies. Notikuma vietas teritorija norobežota. Noplūdusī viela ir noklāta ar putām. Satiksme Salacgrīvā, Viļņu ielā, slēgta abos virzienos. Dienesti turpina darbu notikuma vietā.

Valsts vides dienesta (VVD) vides inspektori nekavējoties izbrauca uz notikuma vietu, kur konstatēja, ka vidē aptuveni 30 kvadrātmetru platībā izlijis aptuveni septiņi kubikmetri ķīmisko vielu maisījums, kas satur stirolu un kas ir videi un cilvēka veselībai bīstama ķīmiskā viela. Stirols ir uzliesmojošs šķidrums, toksisks ieelpojot, ja nokļūst uz ādas, kairina to, kā arī var izraisīt nopietnu acu kairinājumu.

Lai novērstu vielas aizdegšanās riskus, VUGD vidē izlijušo šķidrumu pārklājis ar putām, kā arī norobežojis to ar smilšu aizsargvalni. Savukārt, uz ceļa braucamās daļas uzbērt smiltis.

Vidē izlijušās ķīmiskās vielas savākšanu, kā arī piesārņotās grunts sanāciju, plānots uzsākt rīt. Šobrīd teritorija ir norobežota un Valsts policija veiks tās uzraudzību.

Sākotnēji iegūtā informācija liecina, ka krava vesta no Igaunijas uz Poliju. Šobrīd VVD sadarbībā ar Valsts policiju strādā, lai identificētu autopārvadātāju.

Kā aģentūrai LETA stāstīja Limbažu novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilga Tiesnese, pašvaldība uzreiz pēc nelaimes gadījuma ir atvērusi skolas dienesta viesnīcu, lai tajā vajadzības gadījumā varētu uzturēties negadījuma vietas apkārtnes iedzīvotāji, kuriem traucē no kravas automašīnas izlijušās vielas asā smaka. “Patlaban dienesta viesnīcā ir nogādāts cilvēks, kura mājā ietriecās automašīna “Scania”,” sacīja Tiesnese.

Viņa norādīja, ka negadījumā cietušo māju, kas ir apdrošināta, diezin vai būs iespējams atjaunot. Pašvaldības pārstāve informēja arī par to, ka pašvaldība lems par palīdzības sniegšanu negadījumā cietušajam iedzīvotājam, kā to paredz pašvaldības normatīvie akti.
0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

Sadursme bija neizbēgama: apdzīšanas manevrs uz slidena ceļa "BMW" vadītājai beidzas ar nopietnām traumām

"Šodien varēja izmainīties visa mana dzīve." Tēvs aiztur dzērājšoferi, kurš notrieca viņa meitu

Rīgas dzelzceļa stacijas kafejnīcā iegruvuši griesti

Viņa dzīvību vairs neizdevās glābt: pēc ietriekšanās luksofora stabā Mežaparkā miris "BMW" vadītājs

Smagā avārijā uz Rīgas apvedceļa divi cietušie guvuši smagas traumas

Neuzmanīgs manevrs uz Tīnūžu-Kokneses šosejas beidzas ar trīs auto sadursmi; vienā no tiem atradās arī mazs bērns

Starppilsētu autobusa un militārā kravas auto sadursmē seši cietušie

Neadekvāts vīrietis daudzstāvu mājā izraisa gāzes noplūdi un vēl pauž savu neapmierinātību Gāzes dienesta darbiniekiem

Pasažieri bija spiesti evakuēties pa lūku: glābēji atklāj detaļas par Pierīgā notikušo autobusa un militārā transporta avāriju Pierīgā

Nozaga vairākus simtus vērtu velosipēdu: ģimene lūdz atpazīt garnadžus

Uzliesmojums kādā Rīgas dzīvoklī rada smagas sekas: vīrietis ar apdegumiem nogādāts slimnīcā

Strauji bremzē un ieslīd grāvī: "Opel" avārija pie Rīgas apvedceļa