Komentāri
Sākoties vasarīgam laikam, vairāki cilvēki guvuši karstuma dūrienu
Ieva Lūka / LETA

Sestdien, 17. jūnijā, slimnīcās nogādāti seši cilvēki ar karstuma dūrienu un pārkaršanu, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Septiņus gadus vecs zēns lielāko dienas daļu pavadījis saulē un ļoti maz dzēris šķidruma. Rezultātā viņš tika nogādāts slimnīcā ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru un pārkaršanas simptomiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdzīgi kāds trīs gadus vecs zēns visu dienu pavadījis saulē bez galvassegas, un viņam parādījušās pārkaršanas pazīmes. Tāpat mediķi slimnīcā nogādājuši vēl kādu teju trīs gadus vecu bērnu.

Palīdzība bija nepieciešama arī pieaugušajiem, piemēram, pārkaršanas dēļ slimnīcā nogādāts 31 gadus vecs vīrietis.

Bukša uzsvēra, ka galvenokārt cilvēki gūst saules dūrienu, jo ilgstoši uzturas saulē bez galvassegas un šķidruma lietošanas, un attiecīgi ceļas ķermeņa temperatūra līdz 40 vai 41 vienam grādam.

Kopumā dienests aizvadītajā diennaktī saņēmis 1198 izsaukumus, no tiem 262 bija saistīti ar dažādiem negadījumiem un traumām.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl