Sadzēries vīrietis sēž kupenā, viņam blakus – mazs bērns! Aculiecinieki ziņo policijai

0 Komentāru
Sadzēries vīrietis sēž kupenā, viņam blakus – mazs bērns! Aculiecinieki ziņo policijai

Trešdien, 18. janvāra, vakarā Rīgas pašvaldības policisti devās uz izsaukumu Purvciemā, kur uz ielas pamanīti divi pamatīgi iereibuši vīrieši ar mazu bērnu.

Ierodoties notikuma vietā, policisti sastapa kādu manāmi iereibušu jaunu vīrieti, kurš sēdēja sniega kupenā.

Blakus viņam stāvēja mazgadīgs zēns, kurš, ieraugot policistus, sāka bēgt. Viens no kārtības sargiem devās bērnam pakaļ, bet otrs palika pie kupenā gulošā jaunā vīrieša.

Pēc brīža pie notikuma vietā palikušā policista pienāca vēl viens jauns vīrietis un jautāja, kur palicis bērns.

Izrādījās, ka jaunpienācējs ir mazā zēna 27 gadus vecais brālis, kuru viņš uz īsu bija atstājis pie iereibušā drauga. Pa to laiku zēns atrasts un atvests atpakaļ uz notikuma vietu.

Vecākais brālis atzina, ka ir piedzēries, un paskaidroja, ka rūpes par jaunāko brāli līdz paša atžirgšanai var uzņemties vidējais brālis, kurš dzīvojot netālu. Tāpat viņš piekrita veikt alkohola koncentrācijas pārbaudi, kuras laikā konstatēts, ka viņš ir 1,34 promiļu reibumā.

Tikmēr kupenā gulošais vīrietis atžirga un sāka lamāties cieņu aizskarošiem vārdiem un uzvesties agresīvi. Arī uz vairākkārtīgiem aizrādījumiem vīrietis nereaģēja un nepārtraukti traucēja sarunu ar abiem brāļiem, cenšoties iekļūt policijas transportlīdzeklī, lamājoties un grūstoties.

Uz viņa huligānisko uzvedību bija spiesti noraudzīties vairāki garāmgājēji, tostarp mazi bērni. Pieņemts lēmums agresīvo personu aizturēt. Ievietojot vīrieti operatīvā transportlīdzekļa pagaidu aizturēšanas telpā, viņš turpināja lamāties ar cieņu aizskarošiem vārdiem un ar rokām un kājām dauzīt aizturēšanas nodalījuma sienas.

Agresors nogādāts dežūrdaļā, kur veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Pārbaudes laikā konstatēts, ka viņš ir 2,67 promiļu reibumā. Vīrietim noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par sīko huligānismu un piemērots naudas sods 100 eiro apmērā.

Tikmēr bērns nogādāts pie vidējā brāļa, kurš piekrita par zēnu parūpēties, līdz viņam pakaļ ierodas māte.

Lietas materiāli par astoņus gadus vecā zēna atstāšanu pie stiprā alkohola reibumā esošas personas nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem izvērtēšanai.

0 Komentāru