Komentāri

Uzmanību! Vecrīgas sirdī, iespējams, atrodas bruņots ļaundaris, kurš apdraud apkārtējo cilvēku drošību! Šāda ziņa aizvadītajā naktī ap pusdiviem naktī mobilizējusi prāvus policijas spēkus!

Pāris minūšu laikā, kamēr kārtības sargi pa šaurajām ieliņām traucās uz izsaukumu, videokameras fiksē, kā kāds jaunietis vairākkārt notriec no kājām rūtainā kreklā ģērbtu, acīmredzami piedzērušos vīrieti, līdz konflikts visai negaidīti beidzas un katrs dodas uz savu pusi.

Taču nekur tālu šajā ķīviņā iesaistītie netiek, jo notikuma vietā ierodas policisti, kuri panāk visus kautiņa dalībniekus. Kā izrādās, bariņa iekaustītais vīrietis, kurš knapi spēj nostāvēt kājās, arī bijis tas pats bruņotais ļaundaris, par kuru iepriekš ziņojuši aculiecinieki.

Drīz vien arī policistu apturētā jauniešu kompānija, kas iekaustīja bravūrīgo žūpu, pastāstīja par pieredzēto. Kā izrādās, deviņpadsmit un divdesmit gadus vecie jaunieši ir draugi no Uzbekistānas, kuri Vecpilsētā svinējuši jubileju, kad pavisam nejauši sastapušies ar agresīvo tipiņu. Viņš jauniešiem esot draudējis ar nazi, kas uzbrucējam pašam beidzās visnotaļ nepatīkami.

 

Tūrists no Uzbekistānas

Man šodien ir dzimšanas diena. Es iegāju tur veikalā nopirkt cigaretes. Pie ieejas viņš man pateica, ka esmu [cenzēts]. Es viņam pārjautāju, ko viņš pateica… Tu taču esi piedzēries. Viņš paķēra nazi un visu priekšā man draudēja. Ko tad man tādā situācijā darīt?” retoriski vaicā viens no uzbeku puišiem.

 

Aptaujājot aculieciniekus, noskaidrojas, ka apreibušais vīrietis dažu minūšu laikā paspējis pārbiedēt arī kādas netālu esošas kafejnīcas apmeklētājus, un drīz vien vīriem izdodas sastapties arī ar vienu no cietušajiem, kuram draudēts ar nazi.

Šobrīd turpinās precīzu lietas apstākļu noskaidrošana, un var droši teikt, ka iereibušajam vīrietim pienāksies vismaz administratīvā pārkāpuma protokols par huligānismu. Tomēr nav izslēgts, ka, likumsargiem izvērtējot notikušo, 21 gadu vecais ļaundaris var attapties arī uz apsūdzēto sola.

Lasi vēl