Rosina apsūdzēt ķīmisko vielu izplatītāju par amfetamīna laboratorijas uzturēšanu Salaspilī

1 komentārs
Rosina apsūdzēt ķīmisko vielu izplatītāju par amfetamīna laboratorijas uzturēšanu Salaspilī
Ilustratīvs foto. (EDIJS PĀLENS, LETA)

Valsts policija rosinājusi prokuratūrai apsūdzēt kādu bijušo ķīmisko vielu izplatīšanas uzņēmuma īpašnieku par amfetamīna laboratorijas uzturēšanu Salaspilī, informēja policija.

Valsts policija 2018.gadā Salaspilī atklāja amfetamīna laboratoriju, kura bija iekārtota vecu noliktavu telpās.

Atklātajā laboratorijā amfetamīnu ražoja 1954.gadā dzimis vīrietis, kuram agrāk piederēja legāls ķīmisko vielu izplatīšanas uzņēmums. Vīrietis iepriekš nebija sodīts.

Tāpat izmeklēšanā izdevās noskaidrot, ka minētā persona bija realizējusi vielas, kuras var izmantot narkotiku nelegālai izgatavošanai. Šīs vielas realizētas personām, kuras 2017.gada novembrī tika aizturētas par metadona izgatavošanu divās laboratorijās Allažu un Taurupes pagastos.

Kratīšanās Salaspilī policija izņēma vairāk nekā divus kilogramus amfetamīna, 1162 gramus “BMK” jeb amfetamīna prekursoru un 9865 gramus amfetamīna prekursora “APAAN”.

Tāpat izņemts liels apjoms citu ķīmisko vielu, kas ir prekursori narkotisko vielu izgatavošanai – aptuveni 218 kilogrami sērskābes, 118 kilogrami sālsskābes, 41 kilogrami kālija permanganāta, 22 kilogrami toluola un 35 kilogrami acetona.

Aizdomās turētajam vīrietim par minētajām darbībām draud brīvības atņemšana no pieciem līdz 15 gadiem.

Vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Jau ziņots, ka 2017.gadā Valsts policija Allažu un Taurupes pagastos atklājusi divas metadona ražotnes. Kopumā par šo noziegumu jau 2018.gadā rosināts apsūdzēt sešas personas.

Abas ražotnes bija rūpīgi maskētas tā, lai tās uzreiz nebūtu viegli atrast. Vienā gadījumā ražotne tika izvietota zem vistu fermas, lai maskētu ķīmiskās smakas, kas rodas narkotiku izgatavošanas laikā, bet otrā gadījumā tā izvietota galdniecības darbnīcas otrajā stāvā, uz kuru varēja nokļūt vien pa mehāniski nolaižamām kāpnēm.

Pēc tam, kad policijas rīcībā nonāca informācija, ka Latvijā, iespējams, atrodas narkotiku ražotnes, 2017.gada jūnijā tika sākta izmeklēšana.

Kriminālprocesa ietvaros tika veiktas 23 kratīšanas, kuru laikā kopumā izņemti ap sešiem kilogramiem kristālisko vielu, kas satur metadonu un izometadona un metadona starpproduktu. Tāpat kopumā izņemti vairāk nekā 600 litri šķidruma, kas satur metadonu un vairāk nekā 600 litri prekursoru, kas paredzēti metadona izgatavošanai. Tostarp izņemtas arī laboratorijas iekārtas narkotiku ražošanai, kā arī iegūti citi pierādījumi par noziedzīgo rūpalu.

1 komentārs