Robežsargi divus Latvijas pilsoņus un vilciena apkalpi no Baltkrievijas pieķer cigarešu kontrabandā

Komentāri
Robežsargi divus Latvijas pilsoņus un vilciena apkalpi no Baltkrievijas pieķer cigarešu kontrabandā
Par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu, kas izdarīta personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, uzsākts kriminālprocess. (Ieva Lūka / LETA)

Svētdien, 22. oktobrī, Valsts robežsardzes amatpersonas Daugavpils novadā aizturēja divus Latvijas un divus Baltkrievijas pilsoņus, kuri, izmantojot dzelzceļa kravas pārvadājumus, nodarbojās ar kontrabandas cigarešu ievešanu Latvijā.

Kā informē Valsts robežsardze, amatpersonas kopumā izņēmušas 40 000 cigarešu “Winston” ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Naktī no sestdienas uz svētdienu, pārbaudot operatīvo informāciju, Biķernieku pagastā robežsargi atklāja kādā pamestā viensētā ierīkotu slēpni. Pamestās viensētas teritorijā robežsargi konstatēja septiņus zaļā polietilēna plēvē ietītus iepakojumus, kurus pēc izmešanas no braucoša vilciena tur bija nogādājuši un paslēpuši 1976. un 1986. gadā dzimušie vīrieši, abi Latvijas pilsoņi, kuri saistībā ar tabakas izstrādājumu nelikumīgu apriti robežsargu redzeslokā nonākuši arī iepriekš.

Abi likumpārkāpēji aizturēti, turklāt saistībā ar līdzdalību kontrabandas cigarešu pārvietošanā pāri valsts robežai, izmantojot dzelzceļa kravas pārvadājumus, robežsargi aizturēja arī vilciena mašīnistu un tā palīgu, abus Baltkrievijas pilsoņus.

Par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu, kas izdarīta personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, uzsākts kriminālprocess. Aizturētās personas ievietotas Īslaicīgas aizturēšanas vietā.

Lasi vēl