Rīgas skolā no griestiem nokrīt apmetums! Veiksmīga sagadīšanās pasargā pirmklasniekus no nelaimes

0 Komentāru

Ceturtdien, 2. novembrī, raidījums “Degpunktā” saņēma kādas satrauktas skolēna mammas ziņu par pavisam neseniem notikumiem Bolderājā, Rīgas 19.vidusskolā, kur tikai veiksmīga sagadīšanās no lielas nelaimes paglābusi vairākus pirmklasniekus.

Brīdī, kad no griestiem atdalījies apmetuma gabals, kas ar skaļu blīkšķi uzgāzies uz soliem, klasē neviens nav atradies, jo visi bērni bija devušies pusdienās.

Raidījuma “Degpunktā” uzrunātie skolas pārstāvji gan mierina, ka situācija nebūt nav tik dramatiska, kā varētu šķist, un skaidro, ka nokritis salīdzinoši neliels apmetuma gabals.

Šobrīd pie griestiem redzamais aptuveni kvadrātmetru lielais caurums apmetumā esot daudzkārt lielāks, nekā tas, kas izveidojies vakar, jo brīdi pēc notikušā remontstrādnieki noņēmuši arī tos tuvumā esošos apmetuma slāņus, kas izskatījušies bīstami vai varējuši tuvākajā laikā atdalīties no griestiem.

Šobrīd skolai jau piešķirts finansējums ārkārtas remontdarbiem, un skolā jau rosoties strādnieki.

Vienlaikus skolas direktore min, ka pārbaudītas arī citas ceturtā stāva telpas, un šobrīd tiek lemts par darbiem vēl vienā no augšstāva kabinetiem, kur apmetumā konstatētas nelielas plaisas.

To, ka situācija skolā tuvākajā laikā varētu uzlaboties, apstiprina arī galvaspilsētas domes pārstāvji.

Oļegs Burovs
Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs

Šobrīd Rīgas 19. vidusskolas klases telpā, kurā no griestiem nokrita apmetuma daļa, ir uzsākti visi nepieciešamie remontdarbi, kā arī tiks uzstādīts jauns apgaismojums. Kopā ar būvspeciālistiem vakar pēc notikuma apsekojām un novērtējām arī pārējo klašu telpu tehnisko stāvokli. Kā jau informēju skolas vecāku sanāksmē pirms vairākām nedēļām, tad nākamgad pašvaldības budžetā ir plānots atvēlēt 400 000 eiro finansējumu, lai šajā vēsturiskajā ēkā pilnībā renovētu ceturto stāvu, tajā skaitā gaiteni, klašu telpas un izveidotu arī jaunas telpas interešu izglītībai.

0 Komentāru