Rīgas klusajā centrā aizvadītas policijas mācības ķīlnieku atbrīvošanā

0 Komentāru
Rīgas klusajā centrā aizvadītas policijas mācības ķīlnieku atbrīvošanā
Foto: Valsts policija

Otrdien, 5. septembrī, Rīgas klusajā centrā aizvadītas Valsts policijas rīkotās mācības, kuru laikā realitātei pietuvinātos apstākļos Valsts policijas pretterorisma vienība “Omega” veiksmīgi atrisināja izspēlēto ķīlnieku sagrābšanas situāciju.

Mācību mērķis – ne tikai pilnveidot un paaugstināt taktikas efektivitāti krīzes situācijās, bet arī pārbaudīt Valsts policijas struktūrvienību reaģēšanas spējas šādās situācijās.

Mācības norisinājās kādā apdzīvotā ēkā, kur divi noziedznieki iekļuva un sagrāba trīs civiliedzīvotājus par ķīlniekiem. Mācības noslēdzās ar veiksmīgu ķīlnieku atbrīvošanu un viņu sagrābēju aizturēšanu.

Mācību laikā pretterorisma vienībai “Omega” tika pilnveidoti taktiskie risinājumi ķīlnieku krīžu atrisināšanā un stiprināta sadarbība ar citām Valsts policijas struktūrvienībām.

Valsts policijas Operatīvās vadības biroja priekšnieks Edgars Perijs: ”Šādu mācību mērķis ir pārbaudīt Valsts policijas spējas un reaģēšanu krīžu situācijās, kā arī identificēt jomas, kuras vēl var uzlabot, neriskējot ar cilvēku dzīvībām reālā situācijā, bet gan mācoties drošā, realitātei pietuvinātā vidē. Šādās mācībās tiek trenēti ne tikai specvienību taktiskie risinājumi krīžu situāciju atrisināšanā, bet arī pārējo Valsts policijas struktūrvienību spējas reaģēt un vadīt resursus šāda veida krīzēs.”

Valsts policija pateicas iedzīvotājiem par izrādīto sapratni pret šādām mācībām, neskatoties uz neērtībām, ko tās varēja radīt.

0 Komentāru