Komentāri

Rīgas centrā slēdzot veselu ielu, šodien atrasts kara laika lādiņš, kas tiešā nozīmē arī varēja uziet gaisā.

Šodien pēcpusdienā ap pulksten trijiem Rīgas centrā bija vērojams pamatīgs satiksmes haoss un dažādu dienestu rosība Lāčplēša ielā. Veicot būvdarbus, uzrakts kara laika lādiņš, un apkārtnē esošajiem cilvēkiem viņu pašu drošības dēļ bija jāietur distance.

Pāris stundu laikā tiešām krīzes situācija atrisināta. Būvdarbu vadītājs saka, – riskēt ar cilvēku veselību un dzīvību ir nepieņemami – vienalga, cik izmaksātu dīkstāve.

 

Sākām rakt pagrabu un atradām Otrā pasaules kara laika bumbu. Nekavējoties tika izsaukti sapieri. Pēc stundas viņi bija klāt, visu apsekoja, savāca bumbu un aizveda. Tālāk darbi ies pēc grafika.

Šajā vietā iepriekš esot bijusi pamesta divstāvu māja – dome to ļāvusi nojaukt un vietā celt septiņu stāvu daudzdzīvokļu ēku. Daži šīs dienas notikumu aculiecinieki pat atceras, ka šajā ēkā padomju laikos pārkvalificēti strādnieki, kas palikuši bez darba vai vēlējušies sev piemērotāku profesiju.

Tur bija pārkvalificēšanās centrs dažādu profesiju pārstāvjiem. Visā Padomju Savienībā pazīstama ēka. Te tika apgūtas pirmās skaitļojamās mašīnas. Tur sākās apmācība, tur es dabūju diplomu.

Nu jau nojauktajā ēkā Anatolijs arī iepazinies ar savu sievu. Bet nekad nevarējis iedomāties, ka mācības notikušas tā teikt uz pulvera mucas, kaut gan nevar izslēgt iespēju, ka sprāgstvielas kāds pagrabtelpās paslēpis kaut kad vēlāk un tās nemaz nav mestas no gaisa.

Lasi vēl