Rīgā policija sākusi administratīvo lietvedību par mātes uzbrukumu bērnam

Pievienot komentāru
Rīgā policija sākusi administratīvo lietvedību par mātes uzbrukumu bērnam
Foto: Rīgas pašvaldības policija

Rīgā policija sākusi administratīvā pārkāpuma lietvedību par mātes uzbrukumu savam bērnam, informēja Rīgas pašvaldības policija (RPP).

Jau vēstīts, ka 12. maijā policija devās uz izsaukumu Juglā, kur norisinājās ģimenes konflikts. Uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas autopatruļa.

Kārtības sargus pie norādītās daudzdzīvokļu nama kāpņu telpas ieejas sagaidīja izsaucēja. Jauniete raudot pastāstīja, ka viņas māte ar draudzeni jau no agra rīta lieto grādīgos dzērienus. Pusaudze teikusi, ka iereibušajai draudzenei ar saviem līdzpaņemtajiem bērniem būtu jādodas uz savām mājām. Drīz vien izcēlies strīds, kura laikā mātes draudzene jaunietei iesitusi pa seju. Meitene nokritusi uz grīdas, bet agresīvā sieviete viņai atņēmusi mobilo telefonu un arī iespērusi ar kāju.

Norādītajā mājoklī sastaptas divas iereibušas sievietes, kā arī pāridarītājas divus un piecus gadus vecie bērni un izsaucējas četrus gadus vecā māsiņa. Jautājot par vecākās meitas fizisku iespaidošanu, abas sievietes apgalvoja strīda iemesls bijis mobilās ierīces atņemšana.

Abām sievietēm veiktas alkohola koncentrācijas pārbaudes izelpā. Cietušās pusaudzes mātei konstatēts trīs promiļu reibums, savukārt otra māte bijusi pusotras promiles reibumā.

Vienlaikus izsaukti mediķi kuri, apskatot bērnus, nolēma pusaudzi hospitalizēt plašākiem izmeklējumiem.

Viena no reibumā esošajām mātēm sazinājās ar savu bērnu tēvu, kurš uzņēmās rūpēs par divus un piecus gadus vecajiem bērniem. Savukārt pusaudze un viņas četrus gadus vecā māsiņa nošķirta no reibumā esošās mātes. Zīdainis nogādāts krīzes centrā, savukārt pusaudze hospitalizēta.

Par notikušo policijā sākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par fizisku un emocionālu vardarbību pret bērniem.

Lietas materiāli nosūtīti Rīgas bāriņtiesai, kā arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem izvērtēšanai.