Rīgā pēc bērna iekrišanas dīķī sākts kriminālprocess par cietsirdīgu apiešanos pret mazgadīgo

7 komentāri
Rīgā pēc bērna iekrišanas dīķī sākts kriminālprocess par cietsirdīgu apiešanos pret mazgadīgo
IVARS SOIKĀNS, LETA

Valsts policijas Zemgales iecirknī sākts kriminālprocess par gadījumu, kad pēc iekrišanas dīķī mazulis nogādāts slimnīcā komā, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

17.augusta vakarā mediķi saņēma izsaukumu uz adresi Rīgā, kur ūdenstilpnē bija iekritis mazs bērns. Trīs gadus vecais bērns, iespējams, vairāk nekā pusstundu bija atradies ūdenī.

Ierodoties notikuma vietā, mediķi nekavējoties sāka atdzīvināšanas pasākumus, kas ilga vairāk nekā 40 minūtes. Lai gan, iesaistoties arī ārsta speciālista brigādei, izdevās atjaunot bērna sirdsdarbību, bērns nogādāts slimnīcā ļoti smagā stāvoklī. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka bērns joprojām atrodas slimnīcā komā.

Policisti noskaidroja, ka bērns uz vairākām stundām bija atstāts pagalmā bez pieaugušo uzraudzības. Tobrīd viņa 1986.gadā dzimusī māte atradusies dzīvoklī. Bērns bijis aizgājis līdz netālu esošajai ūdenstilpnei, kur notikusi nelaime.

Policijā sākts kriminālprocess par cietsirdīgu vai vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, ja ar to mazgadīgajam nodarītas fiziskas vai psihiskas ciešanas. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, piespiedu darbs, vai naudas sods.

Valsts policija informāciju par notikušo ir nodevusi bāriņtiesai, tālākā lēmuma pieņemšanai. Uz izmeklēšanas laiku mātei ir piemēroti drošības līdzekļi – policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts.

Policija šonedēļ Rīgā konstatējuši vēl vienu gadījumu, kad vecāki atstājuši novārtā bērnus.

18.augusta pēcpusdienā policijā saņemta informācija par to, ka Ķengaraga mikrorajonā uz ielas atrodas kāda sieviete, kura izskatās reibumā un stumj bērnu ratiņus, kuros atrodas mazs bērns.

Likumsargi izbrauca uz notikuma vietu, kur pamanīja aprakstam atbilstošu sievieti ar mazuli ratos un kopā ar kādu vīrieti. Mazulis bija vien gadu un astoņus mēnešus vecs. Tāpat blakus viņiem krūmos gulēja vēl kāds vīrietis, kurš izskatījās apreibinošo vielu iespaidā.

Personas no ekspertīzes veikšanas atteicās, taču viņu vizuālās pazīmes liecināja, ka tās atrodas narkotisko un psihotropo vielu iespaidā. Uz notikuma vietu izsaukti mediķi, kuri sniedza arī medicīnisko palīdzību.

1985.gadā dzimusī sieviete tika nogādāta Ķengaraga policijas iecirknī, taču informācija par notikušo nodota arī bāriņtiesai un bērns nodots krīzes centrā.

Policijai zināms, ka sievietei kopumā ir pieci bērni, par kuriem šobrīd rūpes ir uzņēmies bērnu tēvs.

Sieviete jau iepriekš vairākkārt nonākusi policijas redzeslokā, tai skaitā par narkotisko un psihotropo vielu lietošanu, alkohola lietošanu, kā arī par dažāda veida zādzībām. Tāpat pret sievieti 2014.gadā bija sākts kriminālprocess par vardarbību pret mazgadīgo.

Patlaban pret sievieti sākts administratīvais process par narkotisko vielu lietošanu, kā arī uzsākta resoriskā pārbaude, kuras laikā tiks vērtēta sievietes atbildība saistībā ar bērnu.

7 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Pārdaugavā daudzstāvu ēkā aizdedzies balkons

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Aizmiglots prāts un avārija - dzērājšofera mēģinājums aizstūrēt mājās beidzas ar lielām nepatikšanām

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Strīdīga situācija Juglā: Rīgas dome ļauj būvēt problēmātisku žogu