Rīgā nogruvušais sienas fragments uzkritis virū bezpajumtniekam

16 komentāri

Rīgā 5.jūlijā daļēji sagruvusi kāda celtne, kuras drupās apraktais izrādījies kāds bezpajutmnieks, kurš, kā stāsta vietējie, pamestajā būvē bija izveidojis sev mājvietu, vēsta “Degpunktā”.

Pirmdienas pievakarē galvaspilsētas operatīvie dienesti saņēmuši izsaukumu uz Matīsa ielu, kur kāda daudzdzīvokļu nama pagalmā daļēji sagruvis kāds šķūnītis un tā gruvešos iesprostots cilvēks.

Par laimi, nogruvušais sienas fragments, zem kura bija iesprostots cietušais, bijis salīdzinoši neliels, tādēļ ievainotais drīz vien iznests ārā, kur viņu jau gaidījuši mediķi.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā “Degpunktā” uzzina , ka cietušajam konstatētas dažādas traumas un noteikti bija jādodas uz slimnīcu, taču vīrieša veselības stāvoklis tika novērtēts kā stabils un viņa dzīvībai nekādas briesmas nedraudēja.

Notikuma vietā bijuši šķūnīši, kuri ir apvienoti ar pagrabu, nobrukusi  viena siena un uzkritusi vīrietim virsū. Velkot vīrieti ārā, nobrukusi vēl viena siena.

Vietējie zina stāstīt, ka cietušais bijis cilvēks bez noteiktas dzīvesvietas.

Pēc notikušā ēkas ekspluatācija pārtraukta, celtni ierobežojot ar brīdinošām lentām. Tāpat jau 6.jūlijā ēkas kopīpašniekiem uzdots veikt ēkas tehnisko apsekošanu, pēc kura būvvalde pieņems lēmumu par tālāko rīcību.

Attiecīgā palīgceltne pieder līdzās esošās piecstāvu ēkas dzīvokļu īpašniekiem, tostarp arī Rīgas pašvaldībai. Tāpat ēkas apsaimniekotājs Rīgas namu pārvaldnieks, aģentūrai LETA norādījis, ka celtni jau pērn bija iecerēts norobežot no nepiederošām personām, taču līdz pat šim brīdim tas nav izdarīts, vienlaikus uzsverot, ka negadījums noticis privātīpašuma iekštelpās. Notikušā pārbaudē iesaistīti arī likuma sargi.

16 komentāri