Rīgā konfiscē astoņus toiterjerus, kas izmitināti antisanitāros apstākļos

0 Komentāru
Rīgā konfiscē astoņus toiterjerus, kas izmitināti antisanitāros apstākļos

Ceturtdien, 9. februārī, Rīgas pašvaldības policisti apsekoja kādu dzīvokli Daugavgrīvā, par kuru tika saņemtas vairākas sūdzības. Zinātāji stāstīja, ka dzīvoklī uzturas vairāki neliela auguma suņi, kuri nekad nav vesti pastaigās un, iespējams, tiek turēti antisanitāros apstākļos. No dzīvokļa regulāri bija dzirdamas vairāku suņu rejas un spēcīga ekskrementu smaka.

Ierodoties notikuma vietā, dzīvokļa durvis atvēra kāda sieviete, kura pastāstīja, ka suņi pieder viņas māsai. Suņu saimniece pirms trīs dienām nokļuvusi slimnīcā un lūgusi māsai dzīvniekus pieskatīt un pabarot.

Uz jautājumu vai suņi ir vesti pastaigās, sieviete atbildēja noraidoši, skaidrojot, ka māsas suņi viņai kožot.

Noskaidrots, ka arī iepriekš suņi nav vesti pastaigās un, iespējams, ārpus dzīvokļa nav bijuši nekad. Sieviete stāstīja, ka suņi savas dabiskās vajadzības nokārtojot dzīvoklī, bet pēc tam viņa savu spēju robežās cenšas visu sakopt.

Dzīvokļa apsekošanas laikā, konstatēts, ka tajā uzturas vairāki pieauguši toiterjera šķirnes suņi un trīs nesen dzimuši toiterjera šķirnes kucēni, kuri salikti somā. Dzīvoklī bija nekārtība un netīrība. Telpā valdīja spēcīgs ekskrementu smārds. Pieņemts lēmums dzīvniekus no antisanitārās vides izņemt.

Izsaukti veterinārās klīnikas “Dr.Beinerts” darbinieki, kuri drēbju un drazas kaudzēs atrada visus astoņus suņus. Dzīvnieki nogādāti klīnikā.

Par notikušo uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība saistībā ar labturības noteikumu pārkāpumiem.

Pēc RPP rīcībā esošās informācijas visi suņi šobrīd jau atrodas Juglas dzīvnieku patversmē “Labās mājas” kopēju uzraudzībā.

Video

0 Komentāru