Reids Ādažos: policija atklāj, ka pārdevēji pārdod e-cigaretes nepilngadīgajiem

19 komentāri
Reids Ādažos: policija atklāj, ka pārdevēji pārdod e-cigaretes nepilngadīgajiem
EKRĀNUZŅĒNUMS

Uzklausot skolnieku vecāku stāstus par elektroniskājām cigaretēm un to vieglo pieejamību, Ādažu policijas darbinieki izlēma pārbaudīt veikalnieku godaprātu un ar slēpto kameru veikt kontrolpirkumus. Daži no pārdevējiem pārbaudījumu neizturēja un izpelnījās sodu.

Tirdzniecības vietās parādījies jauns nikotīnu saturošs produkts – vienreizējās lietošanas e-cigarete ar nosaukumu ”SALT”. Krāsainie iepakojumi, dažādu augļu smaržas un garšas uzrunā jauniešus, bet likums paredz, ka nepilngadīgajiem to smēķēt ir aizliegts. Par spīti tam, cigareti iegādājas arvien vairāk skolnieku. Policijas darbinieki Ādažos skaidro, ka bērnu vecāki šo priekšmetu vizuāli nemaz neatpazīst.

Lai pārbaudītu, cik viegli vai grūti šīs preces pieejamas jauniešiem, policijas uzraudzībā tika veikti vairāki kontrolpirkumi. Kāda sešpadsmit gadus veca skolniece ar pasi, kurā redzams viņas īstais vecums, devās iegādāties alkoholu un cigaretes. Uzreiz pēc likuma pārkāpšanas, pie pārdevējiem pienāca policijas inspektors.

Par ”SALT” pārdošanu skolniecei, likums fiziskai personai paredz 280 līdz 350 eiro lielu naudas sodu, savukārt juridiskai – 700 līdz 1,400 eiro. Par alkoholisko dzērienu aprites likuma pārkāpumu, sods var sasniegt pat septiņus tūkstošus eiro.

Plaušu slimību ārsts Alvils Krams stāsta, ka smēķēšanas produktu lietošana bērniem ir īpaši bīstama. Tas saistīts ar nikotīna ietekmi uz nenobriedušu organismu un psihi.

“Jo ātrāk sāk smēķēt, jo augstāka atkarība un grūtāk ir atmest. Bērniem sākot smēķēt ir pierādījies, ka nikotīns spēj ietekmēt smadzeņu darbību. Centrālās nervu sistēmas darbību. Tiek ietekmēts viss organisms. Nav vesela smēķētāja, nav vesela elektronisko cigarešu smēķētāja. Visiem viņiem ir iekaisums elpceļos,” vērš uzmanību plaušu slimību speciālists.

Gan policijas, gan medicīnas darbinieki lūdz bērnu vecākus būt vērīgiem un informēt savas atvases, ka, par spīti pievilcīgajām reklāmas kampaņām, elektroniskā cigarete, tāpat kā parastā, apdraud cilvēka veselību.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

19 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli; tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Glābšanas operācija Biķernieku ielā: vadot auto reibumā, "BMW" šoferis piedzīvo smagu avāriju

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Strīdīga situācija Juglā: Rīgas dome ļauj būvēt problēmātisku žogu

Traģēdija Inčukalnā: smagā divu auto un velosipēda avārijā bojā gājis riteņbraucējs

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi