PVD inspektori konfiscē 77 novārdzinātus kaķus

8 komentāri
PVD inspektori konfiscē 77 novārdzinātus kaķus
Foto: Ekrānuzņēmums

Rūpējoties par dzīvnieku labturību, policistiem pēdējās nedēļas laikā nācās pamatīgi pastrādāt. Jaunciema Dārziņu apkaimē konfiscēti 45 novārdzināti kaķi, kurus inspektoriem nācās tvarstīt pa apkaimi. Vēl 32 kaķi atņemti pensionārei Dzelzavas ielā, kura dzīvnieku baru nobēdzinājusi savā dzīvoklī. Kopā visi 77 kaķi turēti sliktos apstākļos, un šobrīd tiek rehabilitēti.

Par neciešami smakojošo Dzelzavas 35. nama dzīvokli, kurā kāda sirmgalve turēja gandrīz 30 kaķus, “Degpunktā” vēstīja jau agrāk. Kaķi nokārtojās tur pat dzīvoklī, un kaimiņi, nespējot izturēt smaku, ziņoja likumsargiem.

Pašvaldības policija, apsekojot dzīvokli, redzēja, ka sieviete noklīdušos kaķus savāc no ielas žēlsirdības vadīta, un par tiem rūpējas tik, cik ir sirmgalves spēkos.

Pēc Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspekcijas 3. augustā, kaķu saimniecei tika paziņots, ka 60 kvadrātmetru platajā dzīvoklī drīkst turēt 12 kaķus, jo likums paredz, ka vienam dzīvniekam jānodrošina piecu kvadrātmetru personīgā telpa. Paziņojums vēstīja, ka divu nedēļu laikā no 16 kaķiem jāatbrīvojas, turklāt, atlikušais ducis jāvakcinē pret trakumsērgu. Otrdien ierodoties uz atkārtotu pārbaudi, inspektori atzina, ka situācija ir pasliktinājusies.

Kopā 32 kaķi, četri no tiem mazuļi, nonāca Dzīvnieku patversmē ”Ulubele”. Patversmes vadītāja atzīst, ka iestāde šobrīd izjūt ļoti lielu slodzi. Papildus no Dzelzavas ielas izņemtajiem kaķiem, pagājušajā nedēļā patversmē nonāca vēl 45 kaķi, kuri konfiscēti kādai sievietei Jaunciemā, Dārziņu apkaimē.

Šie kaķi tika audzēti ar nolūku pārdošanai un peļņai – viens kaķēns maksā aptuveni 500-700 eiro, jo pārstāv ekskluzīvu šķirni – Kuriļu bobteils. Novārgušie kaķi turēti nelielos ūdelēm paredzētos sprostos, un patversmes veterināri norāda, ka dzīvnieki ilgi šādos apstākļos nespētu izdzīvot.

Pārtikas un veterinārais dienests kaķus konfiscēja, taču tie īpašniecei nav atņemti. Patversme piekritusi kaķiem nodrošināt pagaidu mītni, līdz inspektori izsecinās, kāds sods vai drošības līdzekļi kaķu īpašniecei jāpiemēro, bet, pastāv iespēja, ka kaķi atgriezīsies pie saimnieces.

”Ulubeles” vadītāja uzskata, ka trūkumi likumdošanā veido labvēlīgu augsni cietsirdībai pret dzīvniekiem, īpaši, audzētāju vidū. Patversme šobrīd uztur aptuveni 500 dzīvniekus, un lūdz iedzīvotāju palīdzību – sakarā ar neplānoto dzīvnieku pieaugumu, radušās pamatīgas grūtības apmaksāt veterināros pakalpojumus kaķu ārstēšanai un piebarošanai. Vismaz desmit no konfiscētajiem kaķiem trūkst viena no acīm, un brūces jāoperē.

Ikviens, kurš var palīdzēt, ir aicināts ziedot, zvanot uz kādu no tālruņa numuriem: 90006863 un 90006083.
8 komentāri